ПОИСК
Події

Не лікували, спілкувалися російською: в МЗС розповіли деталі поводження угорців з українськими інкасаторами

17:23 9 березня 2026
Фото інкасаторів зі сторінки Андрія Пишного

Українські інкасатори, яких у перших числах березня затримали бійці угорського Антитерористичного центру і яких днями вдалося повернути в Україну, розповіли, в яких умовах їх утримували.

«Після повернення громадян до України стали відомі подробиці затримання та поводження з ними, які вказують на грубі порушення Угорщиною своїх міжнародно-правових зобовʼязань, зокрема Європейської конвенції з прав людини та Віденської конвенції про консульські зносини. Хоча затримані мали статус свідків, їх 28 годин тримали в кайданках. Перевозили увесь час із зав’язаними очима», — повідомляють в Міністерстві закордонних справ України.

Українці не могли повідомити про затримання ані рідним, ані українським консулам в Угорщи ні — у них вилучили всі особисті речі, в тому числі й телефони. Ба більше, більшість особистих речей, вилучених під час затримання, не повернули.

Не поспішали угорські правоохоронці організувати надання медичної допомоги одному з інкасаторів — особі з інвалідністю, який потребує спеціального режиму харчування та регулярного прийому ліків. Медиків викликали лише тоді, коли чоловік втратив свідомість.

РЕКЛАМА

«При цьому хворому на цукровий діабет насильно вкололи препарат, після якого у громадянина різко піднявся рівень цукру в крові та почалася гіпертонія, і його змушені були доправити до госпіталю. Угорські правоохоронці зробили все можливе, щоб позбавити затриманих українців будь-якої підтримки. На затриманих чинився психологічний та фізичний тиск», — наголошують в українському зовнішньополітичному відомстві та додають, що в порушення всіх загальноприйнятих норм, громадянам України не було забезпечено можливості давати свідчення рідною мовою — з українцями спілкувалися російською; їм не надали можливості скористатися адвокатським захистом та не допустили до інкасаторів консула. В МЗС України наголошують, що вважають такі дії неприйнятними і неадекватними.

Зрештою українців, проти яких не було жодних доказів причетності до протиправних дій, депортували із трирічною забороною в’їзду на територію Шенгену.

В українському МЗС це розцінюють як «покарання громадян України, які не надали потрібні угорській стороні свідчення», та вимагають повернути викрадені автотранспорт українського державного банку, та цінності, що перевозилися інкасаторами: «Наголошуємо на неприйнятності таких свавільних дій, які можуть прирівнюватися до захоплення заручників і викрадення майна. Наполягаємо на необхідності рішучої реакції на європейському рівні на цей державний бандитизм».

РЕКЛАМА

Фото зі сторінки голови НБУ Андрія Пишного

422

Читайте нас у Facebook

РЕКЛАМА
Побачили помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter
    Введіть вашу скаргу
Наступний матеріал
Новини партнерів