ПОИСК
Блоги

«Час забути про меншовартість»: Жорін жорстко відповів на критику Польщі через Героїв УПА

7:42 22 червня 2026
«Час забути про меншовартість»: Жорін жорстко відповів на критику Польщі через Героїв УПА
Олена КУРАШИНА, «ФАКТИ»
«Ми не відмовимося від своїх героїв»: Жорін різко висловився про претензії Польщі

Заступник командира Третього армійського корпусу, підполковник ЗСУ Максим Жорін висловився щодо напруження у відносинах між Україною та Польщею, яке виникло після рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити Володимира Зеленського Ордена Білого Орла. На думку військового, така позиція польської влади не повинна викликати подиву, адже Варшава насамперед керується внутрішньополітичними інтересами та настроями власних виборців.

Жорін зазначив, що дискусія навколо назви одного з українських підрозділів, пов’язаної з Героями УПА, стала елементом польського політичного порядку денного. За його словами, вшанування борців УПА в Україні триває вже давно і не є новим явищем, тому українці не мають відмовлятися від власної історичної пам’яті через критику з-за кордону.

«Не думаю, що дії польської влади мають когось дивувати. Вони працюють на свій електорат. УПА в Україні почали вшановувати не сьогодні й не вчора. Ми й надалі будемо пишатися своїми героями, незалежно від емоційних реакцій тих, хто недостатньо обізнаний з історією. Українцям давно час позбутися комплексу меншовартості, до якого нас звикли привчати деякі партнери», — наголосив він.

Водночас підполковник підкреслив, що підтримка Польщею України зумовлена не питаннями символіки чи назв військових підрозділів, а насамперед стратегічними інтересами самої Польщі. Він переконаний, що поразка України у війні з Росією створила б загрозу для всього регіону, зокрема й для польської держави.

РЕКЛАМА

На переконання Жоріна, замість взаємних претензій та ультиматумів сторонам варто зосередитися на формуванні спільної системи європейської безпеки, яка відповідатиме сучасним викликам і буде вигідною для всіх учасників.

Зауважимо, що самій Польщі не всі згодні з діями Навроцького. Колишній депутат Сейму Пйотр Фоглер розкритикував дії польського президента і теж повернув свою нагороду, отриману 20 років тому від тодішнього глави держави.

РЕКЛАМА

Матеріали, розміщені у рубриці «Блоги», відображають власну думку автора та можуть не співпадати з позицією редакції.

114

Читайте нас у Facebook

РЕКЛАМА
Побачили помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter
    Введіть вашу скаргу
Наступний матеріал
Новини партнерів