- 14.06 22:26 Три аксесуари, яким ви подякуєте в подорожі: це зручно і комфортно
- 14.06 21:59 Мариновані огірки на будь-який смак: простий рецепт від гастроблогера
- 14.06 21:30 «Я завжди оберу тебе, крихітко»: суперечка Брукліна Бекхема з Девідом та Вікторією набула серйозних обертів
- 14.06 21:01 Півонії в’януть у вазі: з цим трюком вони радуватимуть вас довше
- 14.06 20:45 «Українські фарфористи створили галерею неймовірних образів вишивальниць», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 14.06 20:32 «Вирушаю „на нуль“. Поки мені не дзвони»: захисник із Сумщини отримав смертельне поранення в бою
- 14.06 20:16 «Живий Нострадамус» зробив похмуре передбачення про майбутнє Меган Маркл
- 14.06 20:05 Галета з грушею і горгонзолою: сміливо подавайте на святковий стіл
- 14.06 20:04 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 14.06 19:54 Дівам — «Зірка», Стрільцям — «Закохані», а Козорогам — «Мир»: Таро-прогноз та поради карт на 15 червня
- 14.06 19:44 Окупанти похвалилися «труною на гусеницях» на Курському напрямку
- 14.06 19:16 Скоро чекайте на нову соціальну допомогу: хто зможе з липня отримувати по 4500 грн щомісяця
Правознавець обгрунтував санкції РНБО проти Медведчука та інших громадян України

Санкції, які Рада національної безпеки і оборони вводить проти громадян України, не є покаранням, оскільки лише тимчасово обмежують діяльність і по суті представляють собою адміністративні обмеження. Таке роз'яснення в інтерв'ю «ГОРДОН» зробив правознавець-кримінолог, експерт Центру політико-правових реформ, доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права Києво-Могилянської академії Микола Хавронюк.
«РНБО не підміняє собою суд, бо не карає громадян. Суд призначає покарання: в кримінальному процесі — кримінальне, а в адміністративному процесі — адміністративне. Санкції РНБО (хоча їх коректніше називати адміністративними обмеженнями) накладаються тимчасово, щоб завершити якийсь процес і щоб особа, яка здійснює якусь діяльність, не могло зловживати своїми правами. Так що з точки зору закону в даному процесі все нормально», — сказав співрозмовник видання.
У той же час він закликав законодавців доопрацювати закон, регламентуючи застосування санкцій не тільки заради боротьби з тероризмом, але і в інших сферах, чітко регламентувавши можливість введення обмеження для громадян України.
Правознавець зазначив, що у громадян, які потрапили під санкції, залишається право оскаржити їх в суді, однак у ЕЧСП подати скаргу вони не можуть, тому що спочатку потрібно пройти всі вітчизняні судові інстанції.
«Але звернутися до господарського або адміністративного суду вони легко можуть і вони це роблять. Але суть в тому, що суд не може скасувати закон. Він дозволяє правовий конфлікт шляхом тлумачення закону. А якщо тлумачити накладення санкцій як застосування адміністративного обмеження, то жоден суд не допоможе «, — резюмував експерт.
Відзначимо, що РНБО тепер проводить засідання практично щоп'ятниці, приймаючи рішення про введення санкцій проти фізичних та юридичних осіб. Так, 2 квітня під санкції потрапили російські компанії і організацій, за якими рішення Ради національної безпеки і оборони було прийнято раніше.
Фото Офісу президента України
561Читайте нас у Facebook