Шоу «Арсенала» у Празі та другий динамівський скальп «Вільярреала»: відеоогляди матчів Ліги Європи

7:29 16 квітня 2021
Манчестер Юнайтед — Гранада

У четвер, 15 квітня, відбулися матчі чвертьфінальної стадії Ліги Європи, фінал якої відбудеться 26 травня в польському Гданську.

«Славія» (Чехія) — «Арсенал» (Англія) — 0:4 (Пепе, 18, Ляказетт, 21, з пенальті, 77, Сака, 24). Перший матч — 1:1.

Перед матчем-відповіддю з «Арсеналом» празька «Славія» отримала від УЄФА рішення по дискваліфікації свого захисника Ондржея Кудели на десять матчів за расистські образи на адресу гравця «Рейнджерс» Глена Камара в поєдинку попередньої стадії турніру. Такий вердикт Європейського футбольного союзу обурив чеську сторону, в тому числі й вище керівництво країни.

Зокрема, глава канцелярії президента Чехії Вратіслав Мінарж направив у Дисциплінарну комісію УЄФА листа такого змісту: «З вашої подачі боротьба з расизмом перетворилася на боротьбу переможених проти переможців, стала вершиною лицемірства, дискримінації та бентежливого підриву цінностей відповідно до дурних трендів. Ваші зусилля можуть призвести до зворотнього: виникне ситуація, коли людей, шкіра яких не має темного кольору, будуть дискримінувати, їхні права будуть обмежувати. Цьому процесу необхідно протистояти. Я дуже радий, що чеське суспільство не підтримує вашого вердикту. Це стосується всього нашого суспільства. Вам вдалося об'єднати старих супротивників, нехай навіть і на короткий час. Ми не будемо вставати на коліна перед вами, а загрози не подіють на чеських футбольних фанатів».

Мабуть, тривала дискваліфікація партнера по команді настільки засмутила гравців «Славії», що протиставити що-небудь супернику на полі й зіграти, як то кажуть, «за себе й за того хлопця» вони не змогли. Матч було програно господарями за шість хвилин у середині першого тайму, коли пражани пропустили три м'ячі (при цьому ще один гол в їхні ворота було скасовано після перегляду VAR та зафіксованого офсайду). І це при тому, що «Арсенал» не міг розраховувати на допомогу свого бомбардира Обамеянга, який заразився малярією під час перебування в збірній Габону.

«Манчестер Юнайтед» (Англія) — «Гранада» (Іспанія) — 2:0 (Кавані, 6, Вальєхо, 90, у свої ворота). Перший матч — 2:0.

Гол Едінсона Кавані в дебюті зустрічі фактично зняв усі питання, якщо вони й були у когось, про переможця протистояння. При цьому форвард забив свій 50-й гол у єврокубках (у 87-му матчі), ставши першим уругвайським футболістом та четвертим південноамериканцем (після Ліонеля Мессі, Серхіо Агуеро та Альфредо Ді Стефано), кому підкорилася ця позначка.

«Рома» (Італія) — «Аякс» (Нідерланди) — 1:1 (Джеко, 72 — Броббі, 49). Перший матч — 2:1.

Голландському «Аяксу» після домашньої поразки необхідно було перемагати на виїзді, й бажано з різницею в два та більше м'ячі. І амстердамці були близькі до своєї мети, відкривши рахунок у дебюті другого тайму, а потім і забивши другий гол — щоправда, скасований після перегляду VAR. У підсумку «Рома» забила «рятівний» м'яч та пройшла до півфіналу.

«Вільярреал» (Іспанія) — «Динамо» (Загреб, Хорватія) — 2:1 (Алькасер, 36, Морено, 43 — Оршич, 74). Перший матч — 1:0.

Іспанський «Вільярреал» без особливих проблем обіграв і загребське «Динамо» слідом за київським. Один із голів записав на свій рахунок Херард Морено, у якого вже 25 забитих м'ячів у всіх турнірах у нинішньому сезоні.

Таким чином, у півфіналі утворилися наступні пари: «Манчестер Юнайтед» — «Рома», «Вільярреал» — «Арсенал». Перші матчі будуть зіграні 29 квітня, матчі-відповіді — 6 травня.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що екс-воротарю «Манчестер Юнайтед» Рою Керролу забили ударом головою майже з 40 метрів.