Україна без нагород: медальний залік зимових Олімпійських ігор за підсумками 12 лютого

16:53 12 лютого 2022
Олімпіада-2022

У суботу, 12 лютого, на зимовій Олімпіаді в столиці Китаю було розіграно ще шість комплектів медалей. За підсумками восьми днів змагань у Піднебесній на п'єдестал пошани підіймалися спортсмени 26 із 91 країни-учасниці.

На жаль, українські спортсмени, як і раніше, залишаються без медалей. У біатлонних спринтерських перегонах у чоловіків найкращим з наших став Дмитро Підручний, який посів з однією хибою 13-е місце (найкращий показник нашого капітана в історії виступів на Олімпійських іграх: в «індивідуалці» в Пекіні він був 18-м, у Пхенчхані-2018 в особистих перегонах — 21-м та 34-м, а в Сочі-2014 — 54-м). Артем Прима опинився на фініші 15-м, Антон Дудченко — 60-м та Богдан Цимбал — 66-м.

У фігурному катанні наш танцювальний дует Олександра Назарова — Максим Нікітін посів у кваліфікації 20-те місце та протиснувся у довільну програму, у стрибках з трампліна Віталій Калініченко показав 44-й підсумковий результат, а Євген Марусяк — 50-й.

На жаль, у жіночій лижній естафеті українська команда у складі Вікторії Олех, Валентини Камінської, Марини Анцибор та Дарії Рубльової не фінішувала. Вже після 7,5 км дистанції лідери обійшли наших дівчат на коло (понад п'ять хвилин відставання!), і Україну зняли з перегонів.

Лідерство в медальному заліку (за кількістю золотих нагород), як і раніше, утримує Німеччина (8−5-1), за якою розташувалися Норвегія (8−3-6) та США (5−5-1).