Україна зі «сріблом»: медальний залік зимових Олімпійських ігор у Пекіні за підсумками 16 лютого

16:01 16 лютого 2022
Олександр Абраменко

У середу, 16 лютого, на зимовій Олімпіаді в столиці Китаю було розіграно ще вісім комплектів медалей. За підсумками 12 днів змагань у Піднебесній на п'єдестал пошани вже підіймалися спортсмени 28 із 91 країни-учасниці. Нарешті, нагороду Ігор-2022 здобув представник України!

Віцечемпіоном Олімпійських ігор у Пекіні став 33-річний фрістайліст з Миколаєва, володар «золота» Пхенчхана-2018 Олександр Абраменко (на фото), який показав другий результат у лижній акробатиці (від держави призер має отримати 80 тисяч доларів). Зазначимо також гідне, 9-те, підсумкове місце у цій дисципліні нашого дебютанта Ігор Олександра Окіпнюка.

На сьомій позиції за підсумками біатлонної естафети фінішувала жіноча команда України у складі Ірини Петренко, Юлії Джими, Анастасії Меркушиної та Олени Білосюк.

Лижниці Юлія Кроль та Марина Анцибор, а також лижники Олексій Красовський та Руслан Перехода, ставши у своїх забігах дев'ятими, не змогли пробитися до фіналу у командному спринті, Уляна Дуброва з особистим рекордом припинила боротьбу у чвертьфіналі змагань з шорт-треку, а Іван Ковбаснюк у гірськолижному слаломі не зумів у першій спробі дістатися фінішу та припинив боротьбу за високі місця.

Лідерство в медальному заліку (за кількістю золотих нагород) утримує Норвегія (13−7-8), за якою йдуть Німеччина (10−6-4) та США (8−7-4).