Китай готується до війни: розвідка розкрила тривожні деталі
На тлі війни росії проти України Китай готується до можливого нападу на Тайвань, повідомляє The Economist.
Китай переймає у росії бойовий досвід, набутий під час війни в Україні, та отримує від неї передові військові технології.
За новими даними європейської розвідки, як пише The Economist, ще з 2024 року китайські солдати проходять навчання з керування дронами та ведення бойових дій у міських умовах — на військовому полігоні неподалік російського Волгограда. На цій же базі регулярно тренуються підрозділи 8-ї загальновійськової армії рф, які беруть участь у боях на сході України.
Співпраця між країнами не обмежується вишколом піхоти й операторів дронів. Західні чиновники припускають, що країна-агресорка передає Китаю технології у сфері протиповітряної та протиракетної оборони.
Видання пише, що значне занепокоєння на Заході викликають китайські безпілотники. Китай є найбільшим у світі виробником дронів. Він також одним з перших почав займатися виробництвом військових безпілотників.
За даними видання, китайське командування з великим інтересом вивчає, як Сили оборони та російські окупанти використовують і придушують безпілотники, а також як піхота й інші підрозділи адаптуються до нових правил ведення бою.
Західні фахівці припускають, що росія співпрацює з Китаєм також у питаннях проєктування торпед та протичовнової боротьби.
Крім того, рф допомагає Пекіну зробити китайські атомні підводні човни менш помітними для розвідки противника. Саме ці субмарини вважаються ключовим елементом у можливій операції проти Тайваню.
Також триває спільна робота над створенням системи раннього попередження про ракетний напад, про що російський диктатор путін відкрито згадував ще у 2019 році.
Офіційно Китай заперечує факт тренування своїх військових на основі досвіду війни в Україні та намагається применшити масштаби військово-технічної співпраці з росією.
The Economist зазначає, що Китай не брав участі у війнах з 1979 року, тому він прагне компенсувати нестачу бойового досвіду, вивчаючи сучасні методи ведення бойових дій.
Як писали «ФАКТИ», у листопаді 2025 року на одному з військових об'єктів у Китаї відбулися спільні китайсько-російські навчання.
57Читайте нас у Facebook