«Динамо» завдяки перемозі в Олександрії зберегло триочковий відрив від «Шахтаря»

18:01 4 квітня 2016
футбольний м'яч

20-й тур

«Олександрія» — «Динамо» (Київ) — 0:2 (Віда, 15, Гусєв, 44). Молодіжні склади — 1:5.

«Шахтар» (Донецьк) — «Металіст» (Харків) — 8:1 (Тайсон, 6, 54, 57, Ісмаїлі, 27, Феррейра, 31, Марлос, 67, Едуардо, 86, Бернард, 90 — Корнєв, 16). Молодіжні склади — 1:1.

«Зоря» (Луганськ) — «Карпати» (Львів) — 4:1 (Любенович, 5, Будковський, 21, Тотовицький, 43, Чайковський, 61 — Окечукву, 38). На 44-й хвилині видалено Гітченка, а на 89-й — Мірошниченка (обидва — «Карпати»). На 45-й хвилині Любенович («Зоря») не реалізував пенальті. Молодіжні склади — 0:1.

«Ворскла» (Полтава) — «Сталь» (Дніпродзержинськ) — 0:0. Молодіжні склади — 0:1.

«Волинь» (Луцьк) — «Чорноморець» (Одеса) — 1:1 (Дудик, 90+1 — Смирнов, 45+1). На 41-й хвилині видалено Філімонов («Чорноморець»). Молодіжні склади — 4:2.

«Говерла» (Ужгород) — «Олімпік» (Донецьк) — 0:2 (Гошкодеря, 7, Моха, 49). На 30-й хвилині вилучено Танчик, а на 92-й — Парцванія (обидва — «Олімпік»). На 53-й хвилині Огіря («Олімпік») не реалізував пенальті. Молодіжні склади — 1:1.

У хорошому настрої відлетять завтра до Португалії на перший поєдинок ¼ фіналу Ліги Європи з «Брагою» футболісти донецького «Шахтаря», які у черговому матчі чемпіонату країни «декласували» у Львові на подив «покірний» харківський «Металіст «(за іронією долі Тайсон забив у ворота своєї колишньої команди три м'ячі, а Марлос — один). До речі, до повторення клубного рекорду результативності гірникам не вистачило лише одного м'яча (1997-го «помаранчево-чорні» розгромили запорізьке «Торпедо» з рахунком 9:1).

Втім, «Динамо» поки що не дозволяє підопічним Мірчі Луческу себе наздогнати. У зустрічі з «Олександрією» на заповненому стадіоні «Ніка» «біло-сині», до основного складу яких повернувся Сергій Рибалка (через місяць з гаком), вирішили всі питання вже в першому таймі: Домагой Віда відзначився точним ударом головою після подачі кутового (в поточному сезоні хорват забиває лише «Олександрії»!), а Олег Гусєв ефектно замкнув «простріл» Андрія Ярмоленка. Післязавтра суперники знову зіграють у Олександрії. Щоправда, цього разу вже в рамках Кубка України (у першій чвертьфінальній зустрічі, в якій динамівці на столичному «Олімпійському» виступали в ролі номінальних гостей, була зафіксована нічия — 1:1).

Ще один крок до завоювання першої в історії клубу «бронзи» чемпіонату України зробила «Зоря», яка розгромила у Запоріжжі «Карпати», які закінчували гру… вдев'ятьох. Нагадаю, що третє місце (і навіть четверте, якщо вищий виявиться відсторонений від єврокубків «Дніпро») за підсумками поточного сезону дає команді право стартувати в Лізі Європи відразу з групової стадії. А це гарантія отримання від УЄФА 2,4 мільйона призових євро! Щоправда, є одне «але»: треба, щоб Кубок України виграли «Динамо» або «Шахтар».

Перед матчем «Волинь» — «Чорноморець», який вперше в історії чемпіонату України судила жінка-арбітр, капітан «моряків» Артем Філімонов вручив харків'янці Катерині Монзуль розкішний букет червоних троянд. На 41-й хвилині зустрічі рефері відповіла, «вручивши» 16-му номеру «Чорноморця» червону картку. Втім, одесити зуміли вразити ворота господарів у меншості. Але до першої у 24 матчах (!) гостьової перемоги (за іронією долі востаннє «моряки» вигравали в гостях у квітні 2014-го у… Луцьку) підопічним Олександра Бабича не вистачило лише двох хвилин.

У свою чергу, вільний від офіційних матчів «Дніпро» (за календарем команді Мирона Маркевича належало грати із запорізьким «Металургом», що знявся з турніру) провів спаринг з аматорською командою «Скорук» (Томаківка), здолавши опонента — 2:0 (Рус, 22), Зозуля, 55). В одному з епізодів капітан дніпрян Руслан Ротань отримав жовту картку за фол на своєму рідному братові Олексію, який захищав кольори аматорів.