«Колос» дебютував у єврокубках сенсаційною перемогою в Греції: відеоогляд матчу

22:54 17 вересня 2020
Аріс — Колос

У четвер, 17 вересня, пройшли 43 матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи. Увага українських уболівальників була прикута до Салонік, де «Колос» з Ковалівки проводив дебютний матч в єврокубках проти грецького «Аріса».

«Аріс» (Салоніки, Греція) — «Колос» (Ковалівка, Україна) — 1:2

«Колос»: Волинець, Зозуля (Морозко, 50), Гавриш, Петров, Новак, Ємець, Задоя, Богданов, Антюх, Смирний (Д. Костишин, 88), Лисенко (Селезньов, 64).

Голи: Бруну Гама (55) — Богданов (47), Антюх (63).

Попереджені: Роуз (68) — Богданов (35), Задоя (37), Морозко (76), Гавриш (86).

Незважаючи на те, що багато гравців команди з Ковалівки мають за плечима солідний досвід виступів на міжнародній арені, на старті поєдинку було помітно хвилювання з боку підопічних Руслана Костишина.

Втім, досить швидко Ковалівці вдалося впоратися зі своїми емоціями, і вони почали відповідати на активність господарів своїми моментами. Зозуля махнув ногою повз м'яча, намагаючись замкнути дальній кут воротарського після накидання Новака з лівого флангу, Смирний з перспективної позиції пробив у падінні головою в руки воротарю. Біля наших же воріт також не все було спокійно. Чого вартий лише удар Матільї зі штрафного, після якого м'яч зачепив поперечину і покинув межі поля.

А другий тайм почався з гола у ворота греків. Богданов навісив зі штрафного з лівого флангу, м'яч долетів до дальньої стійки, де Новак вдало підставив голову і відправив м'яч у сітку — 0:1. Судячи з усього, зробив це півзахисник вже за лінією воріт, оскільки результативний удар був записаний на Богданова, котрий виконував подачу.

Щоправда, через вісім хвилин рахунок знову був рівним. Це Бруну Гама, який не з чуток знайомий з чемпіонатом України (в 2013--2016 роках португалець виступав у «Дніпрі», провівши у всіх турнірах 97 матчів і забивши 12 м'ячів), який вдало зіграв на підборі в центрі штрафного і точно пробив у верхній кут воріт — 1:1.

На щастя, пропущений м'яч не вивів з рівноваги футболістів «Колоса», і незабаром Ковалівці знову вийшли вперед. Ємець пробив по воротах з меж штрафного, голкіпер парирував м'яч, але зробив це невпевнено, і Антюх вдало зіграв на добиванні, таки доправивши м'яч у сітку — 2:1.

Надалі гості не відсиджувалися в обороні. Зокрема, дебютував за «Колос» досвідчений Селезньов, у якого було кілька моментів, щоб збільшити перевагу гостей, але з результативним ударом не склалося. Але і того, що було, вистачило Ковалівці для того, щоб здобути сенсаційну перемогу на виїзді і пройти до наступного раунду.

З інших результатів ігрового дня варто відзначити важку перемогу фіналіста Ліги чемпіонів-2018/2019 лондонського «Тоттенхема» над «Локомотивом» з Пловдива — 2:1 («шпори» забили два м'ячі в останні десять хвилин, коли суперник грав удев'ятьох), прохід до наступного раунду вірменського «Арарата», який в додатковий час завдяки голу українця Сергія Вакуленка обіграв «Фолу» з Люксембургу — 4:3, поразка московського «Динамо» в Тбілісі від місцевого «Локомотива» (1:2), виліт БАТЕ від софійського ЦСКА (0:2), а також скромну перемогу «Мілана» в Ірландії над «Шемрок Роверс» (2:0) з голами Ібрагімовича і Хакана Чалханоглу. Ще один матч «Рига» (Латвія) — «Тре Пенне» (Сан-Марино) був спочатку призупинений на 8-й хвилині через шквальний вітер, а потім і зовсім перенесений на п'ятницю, 18 вересня.

Додамо, що в раунді плей-оф Ліги Європи, який також буде складатися з одного матчу, «Колос» зіграє 24 вересня знову на виїзді з хорватською «Рієкою». Ще один представник України, чернігівська «Десна», зіграє в раунді плей-оф у Німеччині проти «Вольфсбурга», що розгромив на виїзді албанський «Кукес» (4:0), який в минулому сезоні програв у 1/8 фіналу Ліги Європи донецькому «Шахтарю».

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що «Динамо» зіграє в раунді плей-оф Ліги чемпіонів з бельгійським «Гентом».