Збірна України на останній хвилині втратила перемогу над Фінляндією: відеоогляд матчу

7:32 29 березня 2021
Україна - Фінляндія

У неділю, 28 березня, національна збірна України провела другий матч у рамках відбіркового турніру ЧС-2022. Суперником підопічних Андрія Шевченка стала команда Фінляндії.

Україна — Фінляндія — 1:1

Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Соболь, Зубков (Марлос, 58), Малиновський, Макаренко (Коваленко, 78), Зінченко, Яремчук (Мораес, 67).

Фінляндія: Йоронен, Гранлунд (Алхо, 17), Тойвіо, Араюурі, О'Шонессі, Райтала (Хамалайнен, 76), Кауко (Пог'янпало, 68), Камара, Шуллер (Тейлор, 76), Пуккі, Лод.

Голи: Мораес (80) — Пуккі (89, з пенальті).

На 88-й хвилині вилучений Миколенко (Україна).

У порівнянні з виїзним поєдинком проти французів (1:1) тренерський штаб «синьо-жовтих» вирішив зробити три зміни у стартовому складі. Замість Кривцова в захисті вийшов Соболь, а в центрі поля Шапаренка та Сидорчука замінили Макаренко та Зубков. Тим самим Андрій Шевченко показав, що має намір грати в більш атакуючий футбол, адже команда вийшла на гру фактично з двома форвардами — Яремчуком та Зубковим.

Втім, обидві команди почали досить обережно. Перший момент організували гості: ветеран «суомі» Пуккі, який на наступний день після гри буде святкувати 30-річний ювілей, вдало зіграв на підбиранні, але, пробивши метрів з 20, влучив у спину Миколенку. Поступово «жовто-сині» почали активніше вибиратися вперед, і ось уже Зубков непогано пробивав головою, але м'яч з відскоком від газону пролетів поруч зі стійкою. З аналогічним успіхом пробив трохи згодом з півкола перед штрафним майданчиком Зінченко, а ще в одному моменті знову Зубков, зігравши на підбиранні після того, як захисник фінів заблокував удар Яремчука, спрямував метрів із десяти м'яча над поперечиною.

Природно, такий розвиток подій не влаштовував Шевченко та його асистентів, тому в перерві на наших футболістів чекала серйозна розмова. Розуміли те, що треба забивати, і самі гравці, адже втрата очок із «суомі» нівелювала би здобутий на «Стад де Франс» результат. Ось тільки й після перерви з моментами у «жовто-синіх» особливо не складалося. Занадто багато уваги наші хлопці приділяли обороні своїх воріт від гострих контрвипадів суперника.

Але спрацювало чуття Шевченко, котрий випустив на 67-й хвилині на поле Мораеса замість Яремчука, і через 13 хвилин форвард «Шахтаря», вдало зігравши на випередження після прострілу Караваєва з правого флангу, забив свій дебютний м'яч у футболці національної команди.

На жаль, цей результативний удар не став переможним. Наприкінці зустрічі жахливої помилки припустився Миколенко, який замість того, щоб вибити подалі м'яча, загрався та втратив Пуккі, після чого змушений був порушувати правила. У підсумку вилучення у нашої команди та пенальті, який реалізував найкращий бомбардир «суомі», і тим самим відібрав у «жовто-синіх» перемогу, що була практично в кишені.

Додамо, що в іншому матчі групи D, де виступає українська збірна, Франція на виїзді обіграла Казахстан — 2:0 (Дембеле, 19, Малий, 44, у свої ворота).

Турнірне становище в групі D: 1. Франція — 4 очка (2 матчі); 2. Фінляндія — 2 (2); 3. Україна — 2 (2); 4. Боснія і Герцеговина — 1 (1), 5. Казахстан — 0 (1).

У наступному турі 31 березня пройдуть такі матчі: Україна — Казахстан, Боснія і Герцеговина — Франція.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що молодий захисник збірної України Олександр Сирота «впустив» на тренуванні наставника національної команди Андрія Шевченка.