Втрачений шанс України: медальний залік зимових Олімпійських ігор за підсумками 10 лютого

17:12 10 лютого 2022
Олімпійські ігри у Пекіні

У четвер, 10 лютого, на зимових Олімпійських іграх у столиці Китаю розіграли ще вісім комплектів медалей. Після шести днів змагань у Піднебесній на п'єдестал пошани вже піднімалися спортсмени 25 із 91 країни-учасниці.

На жаль, українські спортсмени й досі залишаються без медалей. Хоча шанс був. Але українські фрістайлісти на чолі з олімпійським чемпіоном Пхенчхана-2018 Олександром Абраменком, які цього сезону брали дві «бронзи» на етапах Кубка світу, не змогли вийти на старт командних змагань у лижній акробатиці через позитивний тест на коронавірус у трьох спортсменів.

Командна естафета у санному спорті, в якій Україну представляли Юліанна Туницька, Антон Дукач, а також Ігор Стахів та Андрій Лисецький, принесла нашій команді 11-е місце у підсумковому протоколі.

Другий найкращий результат за час виступів на Олімпійських іграх українських гірськолижників показав Іван Ковбаснюк, який став 14-м у суперкомбінації (1998-го в Нагано Микола Скрябін був 12-м).

Крім того, фігурист Іван Шмуратко посів 24-е місце у довільній програмі, а українські лижниці Марина Анцибор, Вікторія Олех та Валентина Камінська фінішували на 58-й, 76-й та 79-й позиціях відповідно у гонці на 10 км з роздільним стартом.

На 16-й позиції йде після двох заїздів у скелетоні Владислав Гераскевич. Щоб потрапити до фінального заїзду, йому необхідно за підсумками третьої спроби (11 лютого) зберегти місце у двадцятці.

Лідерство в медальному заліку (за кількістю золотих нагород), як і раніше, утримує Німеччина (6−3-0), за якою розташувалися Норвегія (5−3-4) та Австрія (4−5-4).