Лише 2 тисячі доларів: в Україні показали новий дрон проти «шахедів»
«Шахеди» окупантів продовжують залишатися небезпечним засобом ураження. Водночас зростає арсенал засобів для боротьби з ними, і ще одним таким стане новий дрон-перехоплювач ZIRKA, призначений для боротьби з ворожими безпілотниками.
Про це повідомляє портал «Мілітарний», за даними якого новий засіб створили завдяки інвестиційній підтримці та експертизі Vyriy Industries. Безпосереднім розробником перехоплювача є компанія NOCTIS.
Свою систему інженери створювали на основі реального бойового досвіду, залучаючи до процесу військових фахівців, зокрема з антишахедного батальйону Darknode 412-ї бригади безпілотних систем Nemesis.
Платформа поєднує системи автоматичного виявлення, супроводу та донаведення на повітряну ціль. Згідно з оприлюдненими технічними характеристиками, швидкість перехоплювача ZIRKA становить понад 340 км/год. Робоча висота польоту цього апарату сягає 6 км, а заявлений радіус дії безпілотного комплексу становить 30 км. При цьому апарат може перебувати у повітрі та виконувати бойове завдання протягом 20 хвилин.
Що особливо важливо: вартість одного перехоплювача ZIRKA становить до $ 2000. Виробники зазначають, що це найнижча ціна серед аналогічних засобів, оснащених системами автоматичного виявлення та донаведення.

Наступним етапом розвитку має стати створення модернізованої версії під назвою ZIRKA 2.0. Оновлений варіант передбачає автоматичне виведення повітряного перехоплювача у зону виявлення цілі.
(1).jpg)
За словами директора з розвитку NOCTIS Олексія Комличенка, версія 2.0 отримає посилену тепловізійну оптику для виявлення цілей машинним зором на відстані 2 км. Також оновлять алгоритми виявлення, зв'язку, позиціонування та автоматичного підриву бойової частини.
Водночас Україна зміцнює свою протиповітряну оборону й традиційнішими засобами, наприклад, ЗРК власної розробки.
32Читайте нас у Facebook