Чарівна українка Ярослава Магучіх стала чемпіонкою Європи

20:20 7 березня 2021
Ярослава Магучіх

У неділю, 7 березня, українська збірна здобула ще дві медалі на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні у польському Торуні. Слідом за тріумфом Марини Бех-Романчук у стрибках в довжину на вищий щабель п'єдесталу пошани в стрибках у висоту піднялася красуня Ярослава Магучіх, слідом за якою фінішувала ще одна українка Ірина Геращенко.

За результатами кваліфікації до вісімки фіналістів потрапили відразу три наші співвітчизниці — Юлія Левченко, Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко.

У фінальних змаганнях Геращенко і Левченко успішно почали боротьбу з висоти 180 см, а Магучіх — зі 185 см. В результаті 19-річна віце-чемпіонка світу з Дніпра Магучіх з першої спроби взяла всі висоти, крім останньої (207 см), і з результатом 200 см стала чемпіонкою Європи. Це ще що! Почин подруги по збірній потримала киянка Геращенко, яка з особистим рекордом (198 см) завоювала срібну медаль.

На жаль, фінка Елла Юнніла не дозволила українкам зайняти весь п'єдестал пошани. З національним рекордом (196 см) вона здобула «бронзу». А ось киянка Левченко, яка нещодавно перехворіла коронавірусом, не змогла подолати планку на висоті 196 см і з результатом 194 см фінішувала четвертою.

До речі, Ярослава Магучіх стала наймолодшою чемпіонкою зимових континентальних першостей в стрибках у висоту, завоювавши «золото» в 19 років і 169 днів. Колишній рекорд належав румунці Аліні Астафей, яка виграла в 1989 році чемпіонат Європи в приміщенні у віці 19 років і 256 днів.

Ярослава Магучіх із золотою медаллю європейської першості в Польщі

Ірина Геращенко вперше в кар'єрі стала віце-чемпіонкою Європи

Нагадаємо, що в лютому Магучіх встановила відразу два рекорди, національний і світовий серед спортсменок до 20 років, стрибнувши в словацькій Банська-Бистриці на 206 сантиметрів.

Відзначимо, що на європейській першості в Польщі 24-річний Владислав Мазур з Бердичева фінішував четвертим у стрибках в довжину, його земляк Дмитро Нікітін став п'ятим в стрибках у висоту, а наша жіноча естафетна команда 4×400 стала четвертою.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що українку Ярославу Магучіх визнали кращою легкоатлеткою Європи за підсумками січня 2021 року.