Скандальна Валієва залишилася без нагороди: медальний залік зимових Олімпійських ігор за підсумками 17 лютого

16:12 17 лютого 2022
Каміла Валієва

У четвер, 17 лютого, на зимовій Олімпіаді в Пекіні, де напередодні Україна виборола першу медаль, було розіграно ще шість комплектів нагород. За підсумками 13 днів змагань у Піднебесній на п'єдестал пошани вже підіймалися спортсмени 28 із 91 країни-учасниці.

Вперше змагальний день на Іграх-2022 відбувся без участі українських спортсменів. А ось представники ще шістьох країн поповнили свою колекцію нагород Пекіна-2022. Зокрема, швейцарська гірськолижниця Мішель Гізін виграла комбінацію, шведська фрістайлістка Сандра Неслунд стала першою у скі-кросі, а ковзанярка Міхо Такагі принесла Японії «золото» на дистанції 1000 м.

Крім того, жіноча збірна Канади, перемігши у фіналі американок (3:2), виграла турнір хокеїсток, а Норвегія оминула всіх конкурентів у естафеті в лижному двоборстві.

Золоту медаль у жіночому одиночному катанні виборола фігуристка з команди Олімпійського комітету Росії Анна Щербакова, «срібло» — її співвітчизниця Олександра Трусова, «бронзу» — японка Каорі Сакамото. А ось ще одна росіянка — 15-річна Каміла Валієва, яку спочатку спіймали на допінгу, а потім на обурення світу спорту все ж допустили до змагань, впала та залишилася без нагороди, хоча йшла на першому місці перед довільною програмою.

Лідерство в медальному заліку (за кількістю золотих нагород) утримує Норвегія (14−7-8), за якою йдуть Німеччина (10−7-5) та США (8−8-5).