Підручний другий рік поспіль виграв конкурс стрільців «Різдвяної гонки»

21:38 28 грудня 2020
Дмитро Підручний

У понеділок, 28 грудня, відбулася традиційна біатлонна «Різдвяна гонка». Виставкові змагання через пандемію коронавірусу могли взагалі скасувати, але обмежилися лише зміною місця проведення та перенесенням у зв'язку з карантинними обмеженнями зі стадіону «Ауф Шальке» в Гельзенкірхені, де гонки проводилися останні 18 років, у Рупольдинг.

Українські біатлоністи вже перемагали у «Різдвяних перегонах»: у 2008 році на найвищий щабель п'єдесталу пошани піднялися Оксана Хвостенко та Андрій Дериземля, а у 2014-му — Валя Семеренко та Сергій Семенов. Цього разу честь України відстоювали Дмитро Підручний, який минулого року став у парі з Анастасією Меркушиною віцечемпіоном і Віта Семеренко. Спеціально до «Різдвяної гонки» готуватися не будемо, думаю, що вона не нашкодить. Рупольдинг досить близько від Обертіллаха — дві-три години їзди. Тому ми зранку виїдемо, проїдемо гонку та повернемося в Обертіллах — це як швидкісне тренування на зборах, а найкраще тренування — це змагання", — говорив перед стартом наш чемпіон світу-2019 в ефірі «Суспільне Спорт».

Наші співвітчизники чудово розпочали гонку з мас-стартом, що пройшла під рясним снігопадом, по черзі «чисто» відпрацювавши на перших стрільбищах. А ось потім почалися проблеми, і потім із шістьма промахами на восьми вогневих рубежах (0+0+1+2+1+0+1+1) Підручний та Семеренко фінішували п'ятими з відставанням від лідируючих росіян о 1:17,1 сек.

Відео гонки з мас-стартом можна переглянути за цим посиланням.

Далі, згідно з регламентом «Різдвяної гонки», час відставання від лідера скорочувався вдвічі, і всі учасники вийшли на переслідування. І тут росіяни у складі Матвія Єлісєєва та Євгенії Павлової відстояли свої позиції, випередивши найближчих переслідувачів, німців Пройсс/Шемппа та Херрманн/Долля, на 7,1 та 25,1 секунди. А ось українці скотилися ще далі і зрештою посіли дев'яте місце (відставання — 2:39,6 сек), випередивши в підсумковому протоколі лише шведських біатлоністів, які не фінішували.

Відео гонки переслідування можна переглянути за цим посиланням.

Проте без призів наші співвітчизники не залишилися. Дмитро Підручний другий рік поспіль став найкращим у дуельній стрільбі, випередивши в цій дисципліні італійку Доротею Вірер та швейцарку Єлену Хеккі.

Зазначимо, що переможці «Різдвяної гонки» поповнять свій бюджет на 14 тисяч євро призових, віцечемпіони стануть багатшими на 11 тисяч у євровалюті, бронзові призери — на 7 тисяч.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що українська біатлоністка Ольга Абрамова народила доньку, а чемпіонка Європи Юлія Журавок повідомила про вагітність.