- 13:09 «Ми так намагалися вберегти наших дітей від новин про війну, що пропустили щось дуже важливе. І продовжуємо пропускати», — Інна Совсун
- 12:44 Відомий російський хокеїст помер за кермом автомобіля
- 12:20 «В Україні до війни я робила ритуальні пам’ятники. У Німеччині доглядаю 90-річних стареньких»: чим займаються українські біженки за кодоном
- 11:59 «Нам стає все більш очевидним, що путін грає в ігри»: у Сенаті США готові затвердити антиросійські санкції, незважаючи на позицію Трампа
- 11:34 Не мають пружності: дружина Євгена Кота про операцію на грудях
- 11:11 Гроші з картки спишуть, але платню за газ не зарахують: українцям нагадали про важливе правило
- 10:44 Два прості підживлення для пишного кропу: на замітку городнику
- 10:23 «Дія.Підпис» стане платною: кому, за що й скільки доведеться заплатити
- 09:56 Трамп вперше визнав, що путін не хоче припинення війни, але тиснути на росію не буде
- 09:29 Приватні будинки пошкоджено у Харкові внаслідок ракетного удару, а у Києві уламки дрону впали на школу
- 09:04 Українці почали отримувати листи з вимогою з'явитися до податкової: що відбувається
- 08:41 Неспокійна ніч у росії: дрони атакували Підмосков'я, Тульську, Липецьку та Калузьку області
Локдаун в Києві: блогер дорікнув «Укртрансбезпеці»

Переповнені людьми маршрутки «сірих» перевізників наповнюють столицю, підвищуючи рівень загрози епідеміологічного характеру. Про це правозахисник і блогер Сергій Наумович пише в Facebook.
«З понеділка, 5 квітня, Київ вводить суворіші обмеження. Закриваються всі школи і дитсадки. Весь громадський транспорт — і наземний, і метро — буде працювати за спецперепустками (тільки для працівників підприємств критичної інфраструктури). Керівникам установ, підприємств і організацій радять відправити працівників на удалену роботу або по можливості — надати відпустки. Заклади громадського харчування зможуть працювати тільки на винос/доставку. Ці обмеження — як мінімум, до 16 квітня», — нагадав Наумович.
Блогер пише, що заповненість ліжок для лікування хворих на COVID-19 в Києві зараз становить майже 80%, а це означає, що «різкий стрибок призведе до колапсу».
«Одна з причин — в столиці практично біля кожного автовокзалу є скупчення напівлегальних перевізників, які просто стають там, зазивають пасажирів і висуваються, коли автобуси вже переповнені. До Києва з регіонів вони приходять набитими на 100% - можете самі поїхати і переконатися. Причому практично ніхто з пасажирів не надягає маски або інші засоби захисту. І при цьому ніхто, звичайно, не застрахований, але зараз не про це. Кожен день таких автобусів до Києва приходять десятки, а то й більше. Думаю, рівень ризику пояснювати не потрібно», — розповів правозахисник.
Наумович пише, що контролювати рівень безпеки пасажирів зобов'язана «Укртрансбезпека».
«Але тут така справа. Зараз її очолює Єгор Прокопчук. Дуже боюся, що він пішов шляхом сумнозвісного Ноняка і спокійно співіснує з фурами, які нещадно руйнують наші дороги, про що я часто пишу (тут можна передати привіт «Нібулону» та іншим зерновим гігантам). У суспільства давно є запит на (не побоюся цього слова, хоч його і опошлили вже) реформатора в сфері трансбезпеки. Не здивуюся, що перевізники тому й такі нахабні-безстрашні, що всюди вже «занесли і сплять спокійно», — припускає блогер.
Як відомо, Єгор Прокопчук був призначений головою «Укртрансбезпеки» в серпні 2020-го шляхом укладення з ним контракту про проходження державної служби на період дії карантину. Раніше він був гендиректором ДП «Кривбаспромводопостачання».
Фото Сергія Тушинського, «ФАКТИ»
640Читайте нас у Facebook