«Челсі» залишив «Реал», що зазнав нападу фанатів, без фіналу Ліги чемпіонів: відеоогляд матчу

7:44 6 травня 2021
Челсі — Реал

У середу, 5 травня, за підсумками поєдинку на лондонському «Стемфорд Брідж» визначився другий фіналіст Ліги чемпіонів. 29 травня на Олімпійському стадіоні Ататюрка в Стамбулі близько 25 тисяч уболівальників стануть свідками протистояння двох англійських клубів — «Манчестер Сіті», який жодного разу не перемагав в турнірі, і володаря трофею 2012 року «Челсі».

Ліга чемпіонів. ½ фіналу. Матч-відповідь

«Челсі» (Англія) — «Реал» (Іспанія) — 2:0

«Челсі»: Менді, Аспілікуета (Джеймс, 89), Тьягу Сілва, Рюдігер, Чілуелл, Маунт (Зієш, 89), Жоржиньо, Хаверц (Жиру, 90+4), Канте, Крістенсен, Вернер (Пулішич, 67).

«Реал»: Куртуа, Рамос, Мілітао, Начо, Менді (Вальверде, 63), Кроос, Модрич, Вінісіус Жуніор (Асенсіо, 63), Каземіро (Родріго, 76), Азар, Бензема.

Голи: Вернер (28), Маунт (85).

Перший матч — 1:1.

Перед візитом на «Стемфорд Брідж» наставник «Реала» Зінедін Зідан отримав серйозне підкріплення в особі стовпа оборони Серхіо Рамоса, котрий повернувся до лав команди пысля травми. Крім того, на колись рідний для себе газон у складі Королівського клубу вийшли екс-гравці «Челсі» — бельгійці Тібо Куртуа і Еден Азар.

До речі, по дорозі на лондонську арену футболістам і тренерам мадридського гранда довелося пережити декілька неприємних хвилин. Вболівальники «Челсі» зустріли автобус «Реала» быля арени з фаєрами, після чого кинули в нього кілька димових шашок. На щастя, ніхто з гравців і тренерів іспанського клубу не постраждав.

Статистика свідчила, що «Челсі» після гостьової нічиєї в першому матчі плей-офф проходив далі в п'яти з дев'яти випадків. Щоправда, в останніх двох протистояннях, що складалися за таким сценарієм, лондонці поступалися: мадридському «Атлетіко» в півфіналі-2013/2014 і «ПСЖ» за правилом виїзного гола в 1/8 фіналу ЛЧ-2014/2015.

На 18-й хвилині поєдинку німець Тімо Вернер, якого лондонцы купили у «Лейпціга» за 55 млн євро, засмутив Куртуа, але взяття воріт «Реала» скасували через офсайд. І все ж незабаром німецький форвард домігся свого. На 28-й хвилині під час швидкої атаки господарів поля Кай Хаверц перекинув м'яч через Куртуа, і Вернеру не склало труднощів ударом головою з одного метра спрямувати м'яч, що відскочив від поперечини, в порожні ворота.

Були у першому таймі шанси і у «Реала», але найкращий бомбардир гостей Карім Бензема, який проводив свій 130-й матч в Лізі чемпіонів, двічі програв дуель голкіперу «Челсі» Едуарду Менді.

Незабаром після перерви Хаверц мав дві чудові нагоди «ховати» команду Зідана: але спочатку після його удару головою мадридців врятувала перекладина, а пізніше німець не реалізував вихід один на один з Куртуа. Пізніше «подвиг» одноклубника повторив француз Н'Голо Канте, який запоров класний момент на 66-й хвилині. І все ж на 85-й хвилині «Челсі» добив зоряного суперника: автор голу в першому матчі суперників Пулішіч розкішним пасом знайшов у чужому воротарському майданчику Мейсона Маунта, і той не схибив — 2:0.

Втретє в історії у вирішальному матчі Кубка чемпіонів зіграють два англійські клуби. Як відомо, у 2008-му в Москві «Манчестер Юнайтед» переміг в серії пенальті «Челсі» — 6:5 (ігровий час — 1:1), а в 2019-му «Ліверпуль» в Мадриді обіграв «Тоттенхем» — 2:0.

До речі, «Челсі» встановив унікальне досягнення в Лізі чемпіонів. Лондонський клуб тричі вийшов до фіналу турніру, змінивши тренера після початку сезону. У сезоні-2007/2008 замість Жозе Моуріньо команду очолив Аврам Грант. Тоді «Челсі» по пенальті поступився «Манчестер Юнайтед». У сезоні-2011/2012 Роберто ді Маттео прийшов замість Андре Віллаша-Боаша. У фіналі «Челсі» виграв у серії 11-метрових ударів у «Баварії». Уже після старту нинішнього сезону лондонці попрощалися з Френком Лемпардом і призначили головним тренером Томаса Тухеля. У підсумку клуб Романа Абрамовича знову зіграє у вирішальному поєдинку ЛЧ.

Зазначимо, що Тухель не лише вивів свою команду до фіналу ЛЧ (в минулому році він грав там з «ПСЖ»!), а й продовжив свою безпрограшну серію в протистоянні з іспанськими клубами до восьми матчів (чотири перемоги, чотири нічиї). А ось Зідан вперше оступився в півфіналі ЛЧ. Три попередні спроби француза були вдалими.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що «Манчестер Сіті» обіграв «Парі Сен-Жермен» в півфінальному поєдинку Ліги чемпіонів.