Капітан збірної України з карате Горуна завоював медаль Олімпійських ігор

15:27 6 серпня 2021
Станіслав Горуна

У п'ятницю, 6 серпня, капітан збірної України з карате Станіслав Горуна слідом за своєю колегою Анжелікою Терлюгою приніс нашій команді медаль Олімпіади, ставши бронзовим призером Токіо-2020.

На першому етапі змагань з карате у ваговій категорії до 75 кг 10 учасників були розбиті на дві п'ятірки й за підсумками кругового турніру визначили півфіналістів. Наш чемпіон Європи Горуна на груповій стадії послідовно переміг японця Кена Нішимура (2:1) та американця Томаса Скотта (2:1), звів до нічиєї сутичку з угорцем Кароєм Габором Харшпатакі (0:0) та поступився в завершальному поєдинку Абдаллі Абделазізу з Єгипту (1:4).

Набравши 5 очок, львів'янин посів друге місце в групі та пробився до півфіналу, а заразом гарантував собі медаль Олімпіади в Токіо, оскільки в карате, як і в боксі, дуелі за третє місце не передбачені.

У боротьбі за путівку до фіналу 32-річний львів'янин зійшовся з дворазовим чемпіоном світу та п'ятиразовим (!) чемпіоном Європи 33-річним італійцем Луїджі Бузою. На жаль, перемогти титулованого суперника нашому співвітчизнику не вдалося. Станіслав активно почав поєдинок, але італієць провів успішну контратаку та повів у рахунку. Надалі, незважаючи на наполегливість Горуни, італійцю вдалося збільшити свою перевагу та довести поєдинок до перемоги — 3:0.

В іншому півфіналі азербайджанець Рафаель Агаєв виявився сильнішим за Габора Харшпатакі (7:0), і Горуна разом із угорцем стали володарями бронзових медалей. У вирішальній сутичці Буза здобув перемогу над Агаєвим з мінімальною перевагою (1:0) та став олімпійським чемпіоном, азербайджанець же задовольнився «сріблом».

До речі, віддамо належне нашому тренеру, львівʼянину Антону Нікуліну, котрий в ході змагань завдяки своєму професіональному суперчуттю не раз брав відеоперегляди в епізодах, коли рефері не бачили проведені українськими каратистами прийоми, і таким чином приносив підопічним дуже важливі очки.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що Україна після 13 днів змагань займає в медальному заліку 36-е місце .