«Шахтар» із вилученим де Дзербі вимучив перемогу над «Рухом»: відеоогляди матчів УПЛ

21:31 20 листопада 2021
Шахтар — Рух

У суботу, 20 листопада, продовжився 15-й тур чемпіонату України з футболу.

Чемпіонат України. 15-й тур

20 листопада (субота)

«Шахтар» (Донецьк) — «Рух» (Львів) — 2:0 (Маркос Антоніо, 85, Тете, 88).

«Шахтар»: Трубін, Додо, Бондар, Матвієнко, Ісмаїлі (Конопля, 90+2), Майкон, Маркос Антоніо, Тете, Марлос (Педріньо, 57), Мудрик (Соломон, 57), Фернандо (Сікан, 57).

«Шахтар» вийшов на гру з «Рухом» без основного захисника Марлона, який через пологи у дружини полетів до Бразилії. Але його відсутність ніяк не мала би позначитися на грі «гірників», які були явними фаворитами у протистоянні із суперником, що показує нестабільні результати.

Ось тільки все вийшло не так просто, як здавалося спочатку. У першому таймі номінальні господарі створили лише один по-справжньому небезпечний момент, коли Матвієнко пробив головою у воротаря після подачі з кутового. Після перерви за тотальної переваги «гірників» забити могли як вони, так і львів'яни. Такий хід гри не міг подобатися наставнику «Шахтаря» Роберто де Дзербі, який проводив 300-й матч у тренерській кар'єрі, — в одному з епізодів італієць навіть посварився зі своїм колегою з «Руху» Леонідом Кучуком, за що обидва наставники були удостоєні попередження від арбітра .

Але наприкінці «гірники» змогли все ж таки дотиснути непоступливого суперника. Щоправда, спочатку після красивого удару Соломона м'яч прийняла на себе стійка, але потім «Рух» уже нічого не врятувало — спочатку Маркос Антоніо ударом у верхній кут таки відкрив рахунок, а незабаром Тете завершив швидку атаку «гірників», подвоївши перевагу своєї команди. До речі, другий м'яч «Шахтар» забивав уже без головного тренера на лаві — арбітр вилучив де Дзербі за надмірні емоції. Тим не менщ, незважаючи на перемогу, «гірники» все ж таки поступилися першим рядком у турнірній таблиці «Динамо», маючи гіршу різницю м'ячів.

«Львів» — «Зоря» (Луганськ) — 2:1 (Шина, 1, Цвек, 32, у свої ворота — Луньов, 64).

Ще один представник України в єврокубках, луганська «Зоря», яку наступного тижня чекає складний виїзд до Риму до «Роми» в рамках Ліги конференцій, зазнала сенсаційної поразки від одного з аутсайдерів, перервавши свою переможну серію з трьох поєдинків. Підопічні Віктора Скрипника пропустили гол уже на 30-й секунді гри, а в середині тайму зусиллями свого ж захисника Цвека, який після прострілу зрізав м'яча у свої ворота, дозволили супернику подвоїти перевагу. Після перерви луганчанам вдалося скоротити відставання до мінімуму (цей гол став для «Зорі» ювілейним, 700-м, у вищому вітчизняному дивізіоні), але надалі реалізувати свої моменти та врятувати поєдинок гості не спромоглися й вирушають до столиці Італії із не найкращим настроєм. А «Львів» нарешті перервав невтішну для себе серію із 10 домашніх ігор без перемог (5 нічиїх та 5 поразок), віддалившись від зони вильоту.

«Дніпро-1» — «Олександрія» — 3:1 (Довбик, 27, з пенальті, 28, Логінов, 40 — Бабогло, 18).

«Олександрія» приїхала до Дніпра, маючи за плечима невтішну серію з п'яти ігор без перемог (4 нічиї та поразка). На жаль для олександрійців, серія продовжилася й після звітного поєдинку, хоча саме гості відкрили рахунок після влучного удару Бабогла. Але потім протягом хвилини «дубль» записав на свій рахунок Довбик, реалізувавши пенальті та забивши з гри, і випередив у списку бомбардирів Циганкова, який одноосібно лідирував до цього часу. А закріпив перевагу дніпрян ще до перерви капітан команди Логінов, вдало підключившись на стандартне положення.

19 листопада (п'ятниця)

«Чорноморець» — «Динамо» — 1:6 (Ісаєнко, 44 — Буяльський, 27, 58, з пенальті, Вітіньо, 30, 37, Гармаш, 49, Кулач, 82).

«Динамо»: Бущан, Караваєв, Кендзьора, Сирота, Миколенко, Андрієвський, Шепелєв (Гармаш, 46), Вітіньо (де Пена, 72), Циганков (Антюх, 72), Буяльський (Лєднєв, 76), Шкурін (Кулач, 65).