Українська атлетка Ірина Деха вчетверте підкорила Європу

18:39 21 квітня 2023
Ірина Деха

На чемпіонаті Європи з важкої атлетики, що триває у столиці Вірменії Єревані, скарбничка збірної України поповнилася ще однією золотою медаллю.

Слідом за Камілою Конотоп, яка стала абсолютною чемпіонкою у ваговій категорії до 59 кг, нагороду найвищої проби також виборола Ірина Деха (до 81 кг). Наша співвітчизниця показала найкращий результат у ривку (123 кг) та поштовху (135 кг), і за загальним показником (258 кг) значно випередила Ділару Нарін із Туреччини (101+134=235 кг), що фінішували слідом, та молдованку Олену Єригіну (104+130=234 кг).

Примітно, що для 26-річної уродженки Харківської області це вже четверте «золото» континентальної першості в кар'єрі, причому третє поспіль — у Москві в 2021-му та Тирані в 2022-му їй також не було рівних у своїй ваговій категорії.

Ірина Деха третій рік поспіль тріумфувала на чемпіонаті Європи

Завдяки цьому успіху збірна України, зібравши по два «золота», «срібла» та «бронзи», знову піднялася на друге місце в загальному заліку. Попереду спортсмени з Румунії, у яких три «золота» та по одному «сріблу» та «бронзі».

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що борець Василь Михайлов приніс Україні перше за 10 років «золото» чемпіонату Європи.