Стармер оголосив про свою відставку
Під час спеціального звернення на Даунінг-стріт прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер оголосив, що його перебування на посаді добігло кінця. Зокрема, він заявив, що йде у відставку з посади лідера Лейбористської партії, і вже повідомив про своє рішення королю.
«Кожне рішення, яке я ухвалював, було спрямоване на те, щоб на перше місце поставити країну, яку я люблю. Саме тому я подаму у відставку з посади лідера Лейбористської партії. Сьогодні вранці я поговорив з Його Величністю Королем, щоб повідомити його про своє рішення», — сказав Стармер.
Політик додав, що звернувся до Національного виконавчого комітету Лейбористської партії із проханням затвердити графік проведення виборів лідера партії. Прийом кандидатур розпочнеться 9 липня.
«У разі проведення виборів — це гарантуватиме, що новий лідер обійме посаду до початку сесії парламенту у вересні. Я залишатимуся на посаді прем'єр-міністра до завершення виборів і зроблю все можливе, щоб забезпечити впорядковану передачу влади», — заявив Стармер.
Як писали ФАКТИ, відставка Стармера означає, що Велика Британія отримає сьомого прем'єр-міністра лише за трохи більше десяти років. Це найвища плинність кадрів за майже два століття.
55Читайте нас у Facebook