НБУ запровадив нові правила грошових переказів уже з 26 червня: про що йдеться
В Україні все жорсткіше беруться за фінансовий моніторинг, причому тепер увагу привертають не лише дорогі покупки на кшталт авто та нерухомості, а й грошові перекази фактично на будь-яку суму. Йдеться про поповнення готівкою банківських карток через платіжні термінали самообслуговування.
Як повідомляє сайт Національного банку України, з 26 червня набере чинності Постанова № 67 і тепер для проведення будь-якої транзакції знадобиться додатково ввести одноразовий код. Інакше кажучи, тепер відправник вказуватиме свій мобільний телефон.
Так, при внесенні готівки через термінал відправник буде зобов'язаний вказати номер мобільного телефона, на який надійде одноразовий код в SMS-повідомленні або за допомогою автоматичного дзвінка. Отриманий код необхідно ввести на терміналі, щоб завершити поповнення банківської картки або рахунку. Номер телефона клієнта відтепер зазначатиметься і на квитанції, яку він може отримати після завершення операції.
Це правило покликане посилити фінансовий моніторинг, боротьбу з анонімними операціями з готівкою та ускладнити відмивання грошей. Зараз внесення готівки через термінал відбувається без ідентифікації особи, а з 26 червня кожна операція буде прив'язана до певного номера телефона. Банки та платіжні сервіси зберігатимуть повну інформацію про транзакцію, включаючи код авторизації, номер платника, дату і час її проведення.
Втім, є й винятки — частина операцій не потребуватиме обов'язкового SMS-підтвердження, до них належать сплата податків, комунальних послуг, купівля транспортних квитків та поповнення транспортних карток, а також поповнення мобільного зв'язку до 500 гривень на місяць на один номер.
Зауважимо, що навіть у Європі банківським карткам українців загрожує масове блокування.
79Читайте нас у Facebook