Залужний заявив про глухий кут на фронті: експерт назвав те, що може зламати росію
Російські війська посилюють інтенсивність ударів по українських містах. Однак Україні зараз варто робити ставку не на масштабне просування лінії фронту, а на поступове виснаження військового та економічного потенціалу Росії. Саме удари по стратегічно важливих ресурсах країни-агресорки можуть стати одним із ключових факторів для наближення завершення війни. Таку думку висловив полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан у коментарі «24 Каналу».
Його заява прозвучала після слів посла України у Великій Британії, колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який заявив, що наразі жодна зі сторін не має достатніх можливостей для вирішального прориву на фронті. За словами ексголовкома, Росія змогла сформувати значне угруповання військ, яке дозволяє їй утримувати захоплені території, тому проведення великих наступальних операцій не гарантує перемоги.
Світан зазначив, що нинішня ситуація суттєво відрізняється від тієї, яка була у 2022 році. Тоді російські війська не мали достатніх сил для повного контролю окупованих територій, що створило умови для успішних контрнаступальних дій ЗСУ.
Водночас зараз Росія змогла значно посилити свою армію завдяки мобілізаційним заходам та фінансовим виплатам для залучення нових військових. За оцінкою експерта, це дозволяє окупантам утримувати значні території.
«Дійсно рух на лінії фронту на цей момент в один і інший бік неможливий, і він нераціональний. Ми говоримо про це вже щонайменше три роки», — зазначив Роман Світан.
На його думку, ключовим чинником у подальшому перебігу війни стане не лише ситуація на землі, а й боротьба за перевагу в повітрі та системне руйнування ресурсної бази Росії. Особливу увагу він звернув на необхідність ударів по економічних секторах РФ, зокрема нафтовій промисловості.
«Війна — це математика. Нам потрібно валити російську економіку і російські ресурси. Це не завтра і не післязавтра», — заявив військовий експерт.
За словами Світана, Україна вже активніше завдає ударів по об’єктах паливної інфраструктури Росії, і саме цей напрямок може стати одним із факторів послаблення можливостей Кремля продовжувати війну.
Раніше Валерій Залужний у своїй авторській колонці також наголосив, що очікування швидкої поразки Росії або швидкого завершення війни є нереалістичними. Він зазначив, що бойові дії перебувають у стані стратегічного протистояння, а навіть незначні тактичні успіхи часто досягаються надзвичайно високою ціною.
За словами колишнього головнокомандувача, зараз проблема полягає не лише в утриманні позицій, а й у складності проведення ротацій, евакуацій та досягнення навіть обмежених цілей на полі бою.
Нагадаємо, раніше Залужний попередив про небезпеку в Чорному морі та назвав спосіб стримати кремль.
100Читайте нас у Facebook