Українець Михайло Романчук став віцечемпіоном Олімпійських ігор

5:22 1 серпня 2021
Михайло Романчук

Рано-вранці у неділю, 1 серпня, українець Михайло Романчук, який здобув «бронзу» Ігор на 800-метрівці, завоював для України перше «срібло» Олімпіади в Токіо в плаванні на 1500 метрів вільним стилем.

Вигравши кваліфікацію з результатом 14:45.99 сек., спортсмен з Рівного, який 7 серпня відзначить своє 25-річчя, рівно пройшов всю дистанцію, поступившись на фініші лише американцю Роберту Фінке (14:39.65) і з результатом 14:40.66 випередивши на останніх метрах лише на 0,25 секунди чемпіона світу німця Флоріана Вельброкка (14: 40.91). Олімпійський чемпіон Ріо-2016 на цій дистанції італієць Грегоріо Палтріньєрі залишився без медалі.

Зазначимо, що ще один наш спортсмен Сергій Фролов, який брав участь у фінальному запливі, посів восьме підсумкове місце — 15:04.26 (на 800-метрівці він був шостим).

Михайло Романчук після фінішу

До речі, чотириразовий чемпіон Європи Михайло Романчук уперше виграв дві медалі для України в плаванні за останні 17 років. Востаннє це вдавалося на Іграх-2004 пʼятиразовій призерці Олімпіад Яні Клочковій.

Серед тих, хто підтримував Михайла на трибунах басейну, була призер Ігор у Токіо Еліна Світоліна

«Звичайно, знав, що Фінке сильний фінішер, — цитує Михайла Романчука «Суспільне Спорт». — Це вже показала практика на фініші 800 метрів. Задоволений другим місцем, тому що для мене це незвична практика — змагатися зранку. Все-таки у нас четверта ранку, а в Америці — вечір. Це також зіграло велику роль. Але такі реалії нашого життя, і всі були в однакових умовах. І я не можу сказати, що хтось там переміг через те, що змінили розклад. Всі були в однакових умовах, і американець виявився сильнішим. Але я дуже мотивований на наступний сезон та олімпійський цикл, який буде коротшим. Будемо готуватися до Парижа і паралельно показувати найкращі результати.

Ми приїхали до Японії 12 липня, тому трішки організм звик до цього часу та режиму. Але все-таки, як не крути, біологічний годинник ніяких не обдуриш. Важко, але як я і казав, усі в однакових умовах і мені немає, на що скаржитися. У мене дві медалі — «срібло» та «бронза». Якби був ще один заплив — було б і «золото», але на жаль його немає. Проаналізуємо з тренером виступ та помилки, які, упевнений, що були. Будемо їх враховувати та рухатися далі.

Є дві медалі, чим я дуже задоволений. Це той самий чемпіонат світу, Олімпіада — всі ті ж суперники. Повернувся з чемпіонату світу зі «сріблом» на 1500 метрів, цього разу — також «срібло». Зміг випередити німця, це вже радує. Уперше його випередив за свою кар'єру, з 2018 року ми вже суперники і жодного разу до цього не вдавалося виграти у нього цю дистанцію. Але з'явився молодший, спритніший та швидший Фінке. Вітаю його з тим, що переміг, але, як я вже казав, здаватися не буду і працюватиму ще сильніше.

Показав свій максимум, все, на що здатний. Упевнений, якби фінали були ввечері — боровся б за «золото». Шансів було б набагато більше, оскільки ввечері почуваю себе краще. Але нічого, не закінчую кар'єру, мені є, що доводити іншим".

Одразу після фінішу Михайло уболівав на Олімпійських іграх за свою дружину Марину Бех-Романчук, яка в неділю, 1 серпня, виступала в кваліфікації стрибків у довжину і з 10-м результатом (6,71 м, за двох заступів у трьох спробах!) пробилася до фіналу змагань.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що Еліна Світоліна принесла Україні «бронзу» в тенісі.