Секрет у полуниці: торт без випічки, який перевершить будь-який чизкейк
Уявіть собі десерт, який не потребує духовки, але виглядає так, ніби його створив кондитер-професіонал. Ніжна сирна маса, що тане на язику, свіжа полуниця вздовж бортиків і прозоре ягідне желе, яке перетворює торт на справжнє дзеркало літа. Такий торт без випічки — це не просто швидкий рецепт, а кулінарна магія, яка дозволяє з мінімумом зусиль отримати максимум ефекту. Як зазначає автор рецепта Валентина Кузьмова у групі «Пляцки і рецепти від Лілії Цвіт» у Facebook, його можна приготувати напередодні свята й подати наступного дня, коли він ідеально застигне та збереже свіжість ягід. А головна інтрига у тому, що цей десерт легко адаптувати: замінити полуницю на малину чи чорницю, додати шоколадну стружку або прикрасити м’ятою, створюючи щоразу новий шедевр.
Інгредієнти:
- 400 г печиво
- 130 г вершкове масло
- 1 кг сир кисломолочний
- 350 г вершки 30%
- 250 г цукрова пудра
- 16 г ванільний цукор
- 35 г желатин
- 120 мл вода
- 10−12 шт. полуниць
- 400 г полуниці для желе
- 0,5 склянки цукру
- 100 мл вода
- 25 г желатин
- 80 мл вода
Приготування:
1. Подрібнити печиво в крихту, змішати з розтопленим маслом, утрамбувати у форму (24 см), застелену пергаментом, і поставити в холодильник.
2. Желатин (35 г) для начинки залити холодною водою (120 мл) на 10−15 хв. Сир, цукрову пудру, ванільний цукор і вершки збити блендером до кремової консистенції.
3. Викласти полуниці, розрізані навпіл, уздовж бортиків форми з печивом зрізом назовні.
4. Додати розтоплений желатин до сирної маси, перемішати й вилити у форму з печивом і полуницею. Поставити в холодильник до застигання.
5. Для желе: залити желатин (25 г) водою (80 мл) на 10−15 хв. 400 г полуниці з цукром (пів склінки) і водою (100 мл) проварити 10 хв, додати желатин, перемішати й процідити.
6. Охолоджене желе обережно вилити на сирну масу. Поставити в холодильник на ніч.
7. Перед подачею зверху прикрасити свіжою полуницею та листочками м’яти.
Раніше ми публікували рецепт картопляного пирога, який підкорює з першого шматка.
Фото Валентина Кузьмова, facebook
45Читайте нас у Facebook