- 09:50 Помер чемпіон Європи, який увійшов до історії французького футболу
- 09:26 Частині українців можуть списати борги: про кого йдеться
- 08:56 Щонайменше 9 ворожих БпЛА атакували Запоріжжя: вибиті вікна в будинках, виникли пожежі
- 08:14 Тельцям категорично не можна сьогодні брехати, а Левам не варто розпочинати новий проєкт: гороскоп на 18 червня та інформація про сумісність у шлюбі від мольфара
- 08:07 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 17.06 22:26 Як їсти картоплю фрі в ресторані: знання етикету дозволить вам почуватися комфортно
- 17.06 21:59 Дивовижний пиріг без яєць та вершкового масла: рецепт відомої кулінарки простий у втіленні
- 17.06 21:29 «Припиніть це лайно!»: Джастін Бібер сильно розлютився під час зустрічі з папараці
- 17.06 21:00 Включіть у свій раціон: це найкращі трави для контролю високого рівня цукру в крові
- 17.06 20:34 «Аби всі були такі, як він, то вже давно була б перемога»: на Курщині загинув захисник з Вінниччини
- 17.06 20:08 Вареники з сиром на пару: порадуйте родину ситною вечерею
- 17.06 19:51 Застрелив дружину і наклав на себе руки: кривава сімейна драма розігралася на одній з вулиць Житомира
Як водію уникнути штрафу за непристебнутий ремінь безпеки: важливий нюанс

Більше половини водіїв в Україні за статистикою ігнорують використання ременів безпеки, порушуючи тим самим вимоги ПДР і піддаючи себе ризику штрафу в розмірі 510 гривень. Проте, навіть незважаючи на це, правоохоронці не завжди притягують водіїв до відповідальності за таке порушення. Досвідчений патрульний розповів, що допомагає автолюбителям уникнути покарання за непристебнутий ремінь, передає SUV News.
За словами інспектора, аби звинуватити водія в порушенні, поліцейський має надати докази того, що водій або його пасажири не були пристебнуті під час руху. Наприклад, патрульний може зупинити автомобіль, якщо побачить непристебнутого водія. Однак без доказів, наприклад, запису на камеру, подальші процесуальні дії будуть мати сенс лише у разі, якщо водій не заперечуватиме проти цих звинувачень.
Зазвичай такі порушення спрямовані на водіїв, які не знайомі з правами чи бояться вступати в конфлікт із поліцейськими. Якщо патрульний бачить, що водій готовий визнавати свою провину і не буде оскаржувати штраф, інспектор може його накласти без особливих проблем, будучи впевненим, що його ніхто оскаржувати не буде.
Важливо зазначити, що після зупинки автомобіля водій або пасажири можуть бути не пристебнуті, посилаючись на те, що ремені були відстебнуті для зручності. Якщо ж поліцейський все одно наважиться на виписку штрафу без доказів, справа, ймовірно, буде скасована в суді під час оскарження. Досвідчені інспектори розуміють це, тому не часто наважуються на подібні авантюри, навіть якщо на 100 відсотків упевнені у своїй правоті.
Варто пам’ятати, що використання ременів безпеки — це не просто законна вимога, а й важливий захід, що допомагає зберегти життя в разі ДТП. За даними ВООЗ, правильне використання ременів безпеки знижує ймовірність загибелі водія і пасажирів на передніх сидіннях на 45−50%, а на задніх сидіннях — на 25%. Тому, попри всі можливі маніпуляції, найкращим способом запобігти штрафам та серйозним травмам є просто користування пасками безпеки.
Як писали «ФАКТИ», раніше в Україні почали штрафувати водіїв за «непристебнутих» пасажирів.
Ілюстративне фото зі сторінки Патрульної поліції Києва
72521Читайте нас у Facebook