- 14:02 «Ця війна стає крапкою в „миротворчих зусиллях“ Трампа і ще однією історією, в якій його кинув путін», — аналітик про удар Ізраїля по Ірану
- 13:51 Сила допомоги: тренінг в Олімпійському коледжі імені Івана Піддубного від FAST та Favbet Foundation
- 13:32 Курс долара стабільний, то може перейти на заощадження в євро? Банкір радить, як вчинити
- 13:14 ЄС продовжив захист українських біженців, але продовжує шукати варіанти їхнього повернення додому
- 13:09 Кава, молоко і не тільки: у червні обов'язково підживіть троянди у саду цими продуктами з вашої кухні
- 12:49 Атакували з таємної бази дронів в Ірані: деталі масштабної операції «Нація левів» Ізраїлю проти режиму в Тегерані
- 12:48 Кременчуцькі рятувальники витягнули чоловіка з 45-метрового кар’єра
- 12:36 Українські розвідники паралізували роботу російської митниці, податкової служби та залізниці
- 12:20 «Кілька днів не виходили з дому. Були наче прибиті»: телепродюсер Олексій Гончаренко про пережите під час війни
- 12:10 Частина Одеси залишилася без водопостачання через масштабну аварію: у місті величезні черги за водою
- 12:01 Де і коли дивитись у прямому ефірі Україна U21 — Фінляндія U21: розклад трансляцій та прогноз на матч Євро-2025
- 11:33 Не підійшла для жертвоприношення: нова версія трагедії в Дубаї з українською моделлю
Попит більше пропозиції: чи зросте курс долара до середини червня

Попри відміну з 1 червня «економічного безвізу» для українського експорту до ЄС, національна валюта стосовно долара залишилася стабільною. Така ж ситуація, на думку банкірів, триватиме і як мінімум до середини першого літнього місяця.
Про це «ФАКТАМ» повідомив Тарас Лєсовий, директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності банку «Глобус». За його словами, найближчими днями на ринку буде спокійно: курс поводитиметься стримано, а зміни матимуть скоріше декоративний, а не стратегічний характер.
Так, хоча попит на валюту поки що трохи вищий за пропозицію, але ситуація під контролем. Нацбанк не бачить причин для паніки — інтервенції до 800 млн дол. на день покривають потреби ринку, не змінюючи загального балансу. Режим керованої гнучкості продовжує діяти як рамка всіх валютних рухів, а курсові коливання, звісно, можливі як у бік зміцнення, так і зниження — але з дуже обмеженою амплітудою.
Фактори, які могли б сколихнути ситуацію, підкреслює Тарас Лєсовий, поки що не на горизонті, а держбюджет тримається на комбінації економічного зростання, фінансової підтримки країн-партнерів.
«Водночас припинення „економічного безвізу“ з ЄС трохи скоригує обсяги валютних надходжень, але міжнародні резерви продовжують поповнюватися — не рекордними темпами, але стабільно. У підсумку — середина червня пройде без курсових сенсацій. Коливання можливі, але настільки передбачувані, що складно назвати їх справжньою „зміною курсу“. Це, швидше, рутинна робота стабільного механізму, а не пролог до нової економічної драми», — прогнозує співрозмовник «ФАКТІВ».
Як писали раніше «ФАКТИ», протягом року гривня поступово знижуватиметься щодо долара, але відбуватиметься це буде дуже повільно.
124Читайте нас у Facebook