ПОИСК
Суспільство та люди

Ще один обмін: в Україну повернули цивільних, які перебували в російському полоні з 2022 року (відео)

15:25 27 червня 2026
Звільнення українських полонених. Фото — Telegram
Дарія ШОЙКО, «ФАКТИ»

Україні вдалося повернути з російського полону ще сімох цивільних громадян. Усі вони були затримані російськими військовими у 2022 році під час окупації українських територій. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, звільнення стало результатом прямих переговорів із російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.

«Вдалося повернути додому ще сімох цивільних громадян України, яких росія роками незаконно утримувала у неволі. Це результат моєї прямої гуманітарної роботи з російською Уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою», — зазначив Лубінець.

За інформацією омбудсмена, на Батьківщину повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх російські окупанти незаконно затримали під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Зокрема, йдеться і про жителів Бучанського району Київщини, де у 2022 році російські військові масово вчиняли злочини проти мирного населення.

Один із повернутих українців був викрадений просто з власного будинку через те, що його сини проходять службу у Збройних силах України. Іншого росіяни затримали дорогою на роботу в день початку повномасштабного вторгнення.

Серед звільнених також є доброволець, який у 2022 році вступив до бригади «Ангели Тайри» в Маріуполі. Саме під час його затримання росіяни захопили й командирку добровольчого медичного підрозділу Тайру, яку Україні вдалося повернути раніше.

«Хочу наголосити: Україна не припинить боротьбу за повернення кожного і кожної. Цивільних і військових. Тих, кого незаконно затримали у 2014 році, і тих, кого росія позбавила свободи після початку повномасштабного вторгнення», — підкреслив Лубінець.

Крім того, омбудсмен розповів про зустріч із російською стороною, яка відбулася під час останнього обміну військовополоненими.

За його словами, було домовлено продовжити взаємні відвідування військовополонених, верифікацію українців, які перебувають у російському полоні, а також обмінялися великими списками військовослужбовців обох держав, які зникли безвісти за особливих обставин, для перевірки їхнього можливого перебування у полоні.

Також Україна та росія передали одна одній запити щодо отримання копій документів у межах цивільно-правових відносин.

«Для мене головне — результат, який допоможе нашим громадянам: тим, хто у полоні, зниклим безвісти та їхнім рідним», — наголосив Дмитро Лубінець.



Як інформували «ФАКТИ», Кам’янська громада привітала з поверненням на рідну землю містянина, воїна Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, який чотири роки перебував у полоні росіян. Отримавши інформацію про українських захисників, які залишилися на окупованій території, військовослужбовці загону спеціальної розвідки ВМС України «Янголи» спланували та розпочали спеціальну рятувальну операцію. У ході операції двох військовослужбовців вдалося повернути на підконтрольну Україні територію.

РЕКЛАМА

72

Читайте нас у Facebook

РЕКЛАМА
Побачили помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter
    Введіть вашу скаргу
Наступний матеріал
Новини партнерів