Україна програла Хорватії з «потрібним» рахунком на Євробаскеті-2022: відеоогляд матчу

17:12 8 вересня 2022
Станіслав Михайлюк та Олексій Лень

У четвер, 8 вересня, чоловіча збірна України з баскетболу, яка перемогла у групі Великобританію (90:61), Естонію (74:73), Італію (84:73), а також поступилася Греції (79:99), провела заключний матч групового етапу фінального турніру чемпіонату Європи, який з 1 по 18 вересня проходить у Польщі та Словенії. Суперником підопічних латвійського фахівця Айнарса Багатскіса стала 13-та збірна європейського рейтингу Хорватія («жовто-сині» — на 16-й позиції).

Хорватія — Україна — 90:85 (21:21, 24:21, 22:25; 23:18)

Україна: Герун (21), Близнюк (16), Михайлюк (14), Санон (11), Бобров (8), Лень (6), Лукашов (5), Пустовий (4), Зотов (0), Сидоров (0), Скапінцев (0), Ткаченко (0).

Обидві команди заздалегідь забезпечили собі вихід до плей-оф і в очному протистоянні лише визначали, які місця займуть за підсумками групового етапу. Першу чверть наші хлопці провели проти срібних призерів Олімпіади-1992 та бронзових призерів ЧС-1994 на рівних, свідченням чого став нічийний результат — 21:21.

У другій 10-хвилинці хорвати спіймали кураж у кидках з-за триочкової зони, але «жовто-сині» не відпустили суперника далеко у відрив, і в підсумку на велику перерву команди пішли за переваги «клітчастих» у три очки — 42:45.

У третій чверті підопічним Айнарса Багатскіса вдалося вирівняти становище — 69:69, а в заключній 10-хвилинці взагалі повести в рахунку в чотири бали. Ось тільки довести поєдинок до перемоги «жовто-синім» не вдалося — фінальна сирена зафіксувала рахунок 90:85 на користь «клітчастих». Утім, наші хлопці за додатковими показниками все одно випередили і апеннінців, і хорватів, вийшовши з другого місця до плей-оф.

Найрезультативнішим баскетболістом української збірної став Володимир Герун із 21 очком. У хорватів найвлучнішим виявився Боян Богданович — 27 пунктів.

В інших поєдинках ігрового дня у групі С Греція розгромила Естонію — 90:69, а Італія з великим рахунком переграла Велику Британію — 90:56.

Становище команд: 1. Греція — 10 очок (різниця м'ячів — +65); 2. Україна — 8 (5, +16); 3. Хорватія — 8 (5, +20); 4. Італія — 8 (+45); 5. Естонія — 6 (-14); 6. Велика Британія — 5 (-132).

Нагадаємо, що до 1/8 фіналу вийшли по чотири найкращі команди кожної з чотирьох груп, які надалі в іграх на вибування визначать чемпіона та призерів. Відповідно до турнірної сітки, підопічні Айнарса Багатскіса на першій стадії плей-оф зустрінуться з командою Польщі, що стала третьою у групі D. Поєдинок відбудеться у неділю, 11 вересня, у столиці Німеччини Берліні.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що Україна з найкращим результатом в історії залишилася без півфіналу ЧС з волейболу.