- 14.06 22:26 Три аксесуари, яким ви подякуєте в подорожі: це зручно і комфортно
- 14.06 21:59 Мариновані огірки на будь-який смак: простий рецепт від гастроблогера
- 14.06 21:30 «Я завжди оберу тебе, крихітко»: суперечка Брукліна Бекхема з Девідом та Вікторією набула серйозних обертів
- 14.06 21:01 Півонії в’януть у вазі: з цим трюком вони радуватимуть вас довше
- 14.06 20:45 «Українські фарфористи створили галерею неймовірних образів вишивальниць», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 14.06 20:32 «Вирушаю „на нуль“. Поки мені не дзвони»: захисник із Сумщини отримав смертельне поранення в бою
- 14.06 20:16 «Живий Нострадамус» зробив похмуре передбачення про майбутнє Меган Маркл
- 14.06 20:05 Галета з грушею і горгонзолою: сміливо подавайте на святковий стіл
- 14.06 20:04 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 14.06 19:54 Дівам — «Зірка», Стрільцям — «Закохані», а Козорогам — «Мир»: Таро-прогноз та поради карт на 15 червня
- 14.06 19:44 Окупанти похвалилися «труною на гусеницях» на Курському напрямку
- 14.06 19:16 Скоро чекайте на нову соціальну допомогу: хто зможе з липня отримувати по 4500 грн щомісяця
Як і чим поливати помідори, щоб вони не хворіли: ці хитрощі допоможуть

Ароматні, соковиті, насиченого смаку — домашні помідори не мають собі рівних. Однак кожен, хто хоч раз пробував їх вирощувати, знає, що це вибагливі рослини. Найпоширеніша помилка, яка призводить до їхніх хвороб та низької врожайності, — це неправильний полив. Холодна вода, особливо під час поливу в спекотні дні, може викликати шок у коріння та загальмувати ріст рослини. Помідори люблять теплу воду, найкращий вибір — несвіжа вода. Гарна ідея наповнити лійку вранці, а полити ввечері — вода протягом дня досягне потрібної температури, пише zielony.onet.pl.
Помідори не люблять крайнощів. Сухе коріння призводить до опадання квітів, тоді як занадто вологі коріння сприяє хворобам та розтріскуванню плодів. Замість легкого поливу щодня, краще поливати рідше, але рясно. Це дозволяє воді досягати глибини, а корінню рости в пошуках вологи, що зміцнює всю рослину. Мульчування також є гарною практикою — шар соломи, компосту або кропиви допомагає утримувати вологу в ґрунті та зменшує коливання температури.
Кропив'яна рідина не тільки живить помідори, але й зміцнює їхню стійкість до хвороб. Приготування просте — залийте кропиву водою та залиште на кілька днів для бродіння. Після розведення (зазвичай у співвідношенні 1:10) можна поливати цим розчином помідори кожні 7−10 днів. Мінерали та мікроорганізми, що містяться в ньому, діють як природний еліксир росту.
Все більше садівників вдаються до старих, перевірених хитрощів, таких як полив з додаванням невеликої кількості молока (приблизно 100 мл молока на літр води) або екстрактів деревної золи. Такі суміші не тільки зміцнюють імунітет рослин, але й знезаражують ґрунт. Вони не замінять регулярне удобрення, але при застосуванні раз на 2−3 тижні діють як природна вакцина.
Раніше знавець городництва Анатолій Ярошенко з Чернігова розповів, як правильно вибрати та висадити розсаду, аби вона не пропала й дала гарний урожай.
26314Читайте нас у Facebook