- 10:23 Європа значною мірою компенсує Україні брак допомоги США: аналітики назвали цифри
- 10:09 Одеса, Запоріжжя та Дніпропетровщина серйозно постраждали внаслідок нічної атаки росіян
- 09:33 Чемпіон світу з футболу став батьком вчетверте: троє його попередніх дітей народилися в один день
- 08:58 У Києві руйнування та багато загиблих після нічного масованого удару ворога
- 08:18 Діви зможуть вирішити давні проблеми, а Скорпіони отримають важливу інформацію: гороскоп на 17 червня
- 07:34 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 16.06 22:28 Як вибрати фініки: є фактор, який ви не враховуєте
- 16.06 22:01 Неймовірно смачні в'ялені овочі: за цим рецептом готуються легко та просто
- 16.06 21:31 Латиноамериканська двійниця Брітні Спірс — фаворитка на роль у біографічному фільмі про співачку
- 16.06 21:01 Як перевірити, чи була полуниця обприскана: цей спосіб «розкаже» вам правду
- 16.06 20:44 «Штрудель з лососем, поданий з соусом зі сметани з цедрою лимона та кропом, — це неймовірно смачно», — кулінарка Оксана Вознюк
- 16.06 20:32 «Боронив країну на Курському та Сумському напрямках»: російські окупанти вбили захисника з Житомирщини
Не садіть розсаду зранку: основні правила закладення майбутнього врожаю помідорів

Сезон висаджування розсади томатів у розпалі. Господині з самого ранку мчать на базар, щоб купити рослини помідорів і одразу ж висадити їх на власній грядці.
Втім, це велика помилка, наголошує популяризатор здорового харчування, знавець городництва Анатолій Ярошенко з Чернігова.
Справа в тому, що зранку сонце може бути надто яскравим, і це може призвести до опіків листя та його висихання. А ґрунт може бути ще не достатньо прогрітим, що може зашкодити кореневій системі. Тож краще купувати розсаду, яка була вийнята з ґрунту після обіду, й садити ввечері.
Анатолій Ярошенко дає кілька порад, як правильно вибрати розсаду, аби вона не пропала й дала гарний урожай.
Насамперед, каже він, зверніть увагу на рівномірність розподілу листочків уздовж стебла. Якщо рослини мають лише «парасольку», тобто, якщо листя тільки зверху, то вони хворі, росли у щільному посіві близько одна від одної.
Надто темна розсада, яка має колір стебла та листя ближче до синього, говорить про те, що вона або дуже перемерзла, або росла на надмірному штучному поливі. Тож, потрапивши у маловологий ґрунт, почне одразу в'янути.
Не варто купувати розсаду з наліпленою землею навколо кореня. Навіть якщо там і є корінь, розпушити ту землю неможливо, і тонкому корінню через неї дуже важко пробитися.
Зріла розсада, яка готова ось-ось зацвісти, теж не годиться, адже при пересаджуванні їй доведеться замість формування квітів витрачати сили на приживлення та укорінення.
Окрім того, знавець городництва наголошує, що без ґрунту розсада томатів може зберігатися максимум 3 години, після чого запускаються процеси в'янення та загибелі рослини. Тож купувати її сьогодні на завтра це погана ідея.
Нині ціна розсади гарного сорту не менше 30 грн за десяток. І тут не слід економити, шукати чогось дешевшого, бо можна купити «кота в мішку». Адже часто дешева розсада може бути вирощеною з насіння, наколупаного з перестиглого помідора, без роду і племені, з багатьма хворобами та іншими недоліками.
Звісно, на базарі вас можуть обманути щодо сорту помідорів. Тож краще, якщо маєте бодай маленьку можливість виростити розсаду самостійно або позичити (купити) у сусіда чи знайомого, вчиніть саме так, щоб потім не розчаровуватися.
І гарного усім урожаю!
Нагадаємо, що на повню та молодик жодних посадкових робіт — календар городника на травень-2025.
48315Читайте нас у Facebook