ПОИСК
Події

На Львівщині чоловік повалив меморіал жертвам нацистських репресій

14:13 27 червня 2026
Поліцейські затримали вандала, фото Нацполіції

Поліцейські Львівщини розслідують акт вандалізму — пошкоджено меморіал «Жертвам німецької окупації 1941−1944 років» у Дрогобичі.

Про інцидент стало відомо з соцмереж — правоохоронці виявили відеозапис, як невідомий пошкодив пам’ятник дрогобичанам, які загинули внаслідок репресій під час Другої світової війни на вулиці Ковальській. Зловмисник штовхнув металеву статую Матері, через що вона впала.



На місце виїхали слідчо-оперативна група, співробітники кримінальної поліції та сектору реагування патрульної поліції Дрогобицького районного відділу поліції.

РЕКЛАМА

Правоохоронці пізніше повідомили, що встановили особу правопорушника. Ним виявився 32-річний мешканець Дрогобича. Чоловік пошкодив меморіал з хуліганських мотивів, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.

Хулігана затримали. Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання йому запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Пошкоджена скульптура є частиною Меморіалу пам'яті жертв німецької окупації 1941−1944 років. У Дрогобичі цей меморіал також відомий як «Скорботна мати» або «Стіна плачу». На цьому місці під час нацистської окупації відбувалися масові розстріли цивільного населення. Меморіал споруджено у 1974 році з нагоди 30-річчя визволення Дрогобича від нацистів.

РЕКЛАМА

Раніше «ФАКТИ» писали про вандалізм у Києві. У столиці на одному з пустирів знайшли урни, у яких зазвичай зберігають попіл від спалених тіл померлих, поруч також був помічений поминальний вінок. На урнах були вказані імена та прізвища померлих, їхні дати народження та смерті.

109

Читайте нас у Facebook

РЕКЛАМА
Побачили помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter
    Введіть вашу скаргу
Наступний матеріал
Новини партнерів