«Шахтар» розгромив «Минай» і заявив на сезон ексворотаря «Динамо»: відеоогляд матчу УПЛ

19:06 2 вересня 2023
Минай — Шахтар

У суботу, 2 вересня, поєдинками у Минаї, Житомирі та Полтаві продовжилася програма 6-го туру української прем'єр-ліги.

Чемпіонат України. 6-й тур

2 вересня (субота)

«Минай» — «Шахтар» (Донецьк) — 1:4 (Гуничев, 72 — Матвієнко, 37, Кащук, 60, Судаков, 66, В'юнник, 78). Юніорські склади — 0:1.

«Шахтар»: Різник, Азаров, Матвієнко, Козик (Лемкін, 82), Конопля, Степаненко, Назарина (Судаков, 61), Зубков, Кащук, Криськів (Кастільо, 79), Сікан (Келсі, 61).

Чемпіон України, який поповнив свої ряди 20-річним захисником збірної Танзанії та бельгійського «Зюльте Варегем» Новатусом Міроші, а також ексворотарем «Динамо» Артуром Рудьком, у п'яти попередніх зустрічах з «Минаєм» втратив очки лише раз (1:1 у 2021-му). Хоча минулого сезону протистояння суперників завершилося скандалом. Судді помилково не зарахували гол команди Шарана, і гірники здобули перемогу — 1:0.

Цього разу команда Патріка ван Леувена, яка взнала своїх суперників групі Ліги чемпіонів, довго не могла переграти 37-річного голкіпера Бандуру, котрий діяв блискуче. Але на 37-й хвилині центральний захисник гірників Матвієнко все ж таки відкрив рахунок у поєдинку, ставши з 3 м'ячами найкращим бомбардиром команди в сезоні.

Щоправда, невдовзі після перерви захисника в голеадорських перегонах наздогнав півзахисник Кащук, який влучним ударом в один дотик вразив ворота «Миная». Незабаром рахунок до розгромного наступного дня після свого 21-річчя довів Судаков, який понад місяць не грав через апендицит. На тиху радість господарів, на 72-й хвилині новачок «Миная» Гуничев вразив ворота Різника. Але невдовзі В'юнник знову довів рахунок до великого — 1:4.

Команда ван Леувена набрала 14 очок і зміцнила лідерство в УПЛ, а «Минай», як і раніше, залишається єдиною командою, яка ще не перемагала цього сезону.

До речі, вже відомий календар матчів «Шахтаря» у групі Ліги чемпіонів. Підопічні Патріка ван Леувена розпочнуть (19 вересня на своєму полі в Гамбурзі) та закінчать (13 грудня у гостях) виступи у квартеті поєдинками з «Порту». Крім того, гірники зіграють з «Антверпеном» (4 жовтня — на виїзді, 28 листопада — вдома) та «Барселоною» (25 жовтня — на полі суперника, 7 листопада — на домашній арені).

«Полісся» (Житомир) — «Оболонь» (Київ) — 2:0 (Грицук, 90+7, з пенальті, Козак, 90+9). На 90+5-й хвилині вилучено Мороза («Оболонь»). Юніорські склади — 2:2.

У Житомирі зійшлися новачки УПЛ, які вже встигли здивувати старожилів ліги (команда Юрія Калитвинцева розгромила «Олександрію» — 3:0, а підопічні Валерія Іващенка перемогли «Дніпро-1» — 2:1). А ось один одного здивувати суперникам тривалий час не вдавалося. До компенсованого арбітром часу, коли спочатку житомиряни вразили ворота киян, що залишилися у меншості, з пенальті (яке ж обурення викликало рішення рефері Копієвського у гостей!), а потім «добили» суперника влучним ударом з гри.

«Ворскла» (Полтава) — «Олександрія» — 1:0 (Скляр, 29, з пенальті). Юніорські склади — 2:3.

Минулого сезону підопічні Віктора Скрипника та Руслана Ротаня до останнього туру боролися один з одним за місце в єврокубках, і тоді більш успішною виявилася «Ворскла». Як і цього разу, коли долю зустрічі на користь полтавців вирішили точний удар з пенальті Скляра.

1 вересня (п'ятниця)

«Верес» (Рівне) — «Чорноморець» (Одеса) — 3:1 (Яго, 35, з пенальті, С. Шарай, 45+3, В. Шарай, 70 — Путря, 24, з пенальті). На 11-й хвилині вилучено Салюка («Чорноморець»). Юніорські склади — 2:0.