Екстремал Голтіс здійснив пішу прощу святинями Закарпаття у компанії Оксани Марченко
Телеведуча Оксана Марченко випустила фінальний фільм свого авторського проєкту «Прочанка», в якому розповіла про монастирі Закарпаття, які називаються «малий Афон».
Серед обителей, які відвідала паломниця, були унікальні Свято-Миколаївський чоловічий монастир в селі Іза-Карпутлаш, храм на честь Нанківської ікони Божої Матері і Свято-Вознесенський Чумалевскій монастир.
У піше паломництво Оксана Марченко вирушила з професійним українським мандрівником, спортсменом, експертом з виживання в екстремальних умовах Володимиром Вукстою, більш відомим під псевдонімом Голтіс. На сьогодні він уже подолав шлях через Атлантику, жив 40 днів без їжі і 14 днів без води. В Африці мандрівник здійснив переправу через річку, що кишить крокодилами, і спустився з 80-метрового водоспаду.
«Не раз Володимир опинявся на межі життя й смерті, без їжі, води та навіть надії на порятунок. До кого він звертався по допомогу та що допомагало йому вижити?» — задається питанням телеведуча.
Володимир Вукста розповів, що виживати в екстремальних умовах йому завжди допомагала віра.
«Я вірю в Бога з дитинства. Завдяки моїй бабусі Вероніці, яка з дитинства не пропустила жодної літургії, тому що її мама, моя прабабуся Варвара, причащала всіх своїх дітей з народження. І це сімейна традиція. І ми теж причащаємо дітей з народження. І всі мої друзі причащають дітей з народження. Якби всі люди дотримувалися наших православних традицій, то набували б духовного та фізичного здоров'я», — вважає досвідчений мандрівник.
Також Володимир поділився з телеведучою своїми спогадами з дитинства, тому що, за його словами, потяг до подорожей у нього був з самого раннього віку.
«Завдяки моїй бабусі, яка відкрила мені ось цей нерукотворний світ природи, я закохався в цей світ. Коли мені було сім років, ми з другом втекли в ліс, щоб заблукати. І нас шукала міліція», — поділився спогадами екстремал.
Мандрівник розповів, що перед кожною своєю експедицією бере благословення у священика.
«Без благословення — недобре. Вивчаю місцеві традиції, як, наприклад, вітатися в племені. Вивчаю флору та фауну, тобто рослинний світ, дикорослі їстівні коріння, рослини. Потім прораховую карти, тобто де ми можемо пройти, знову ж таки, не ризикуючи життям», — ділиться Володимир.
На запитання Оксани Марченко про те, яку молитву він читає, коли бувають якісь екстремальні ситуації, Володимир відповів: «Якщо дуже екстремальні, то „Господи помилуй“ або Ісусову молитву. Просто іноді буває так страшно, що неможливо навіть до кінця вимовити її».
Нагадаємо, раніше Оксана Марченко повідомила про новий сезон «Прочанки».
595Читайте нас у Facebook