Соціальна відповідальність бізнесу: системний внесок в економіку та розвиток регіонів
Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ) стає невід'ємною частиною бізнесу для дедалі більшої кількості українських компаній. Агроіндустріальний холдинг МХП, заснований та очолюваний відомим українським бізнесменом Юрієм Косюком, є найбільшим виробником курятини, багато років системно робить внесок у вітчизняну економіку та розвиток регіонів.
Сьогодні компанія входить до списку найбільших платників податків країни. Тільки за минулий рік МХП сплатив 3,2 млрд. гривень податків і зборів. Також за підсумками 2018 року на 48% збільшено сплату місцевих та соціальних податків у порівнянні з попереднім періодом завдяки підвищенню ефективності та масштабу виробничої діяльності, а також збільшенню обсягів продажів на внутрішньому та зовнішньому ринках. Сплачені підприємствами холдингу МХП податки залишаються на місцях та сприяють активному розвитку громад, формують фундамент їхньої фінансової незалежності.
На підприємствах холдингу працює понад 28 тисяч працівників. Протягом останніх двох років МХП подвоїв витрати на оплату праці. Якщо у 2016 році фонд оплати праці на більш ніж 30 підприємствах МХП у 14 регіонах України становив 2,33 млрд грн., то за підсумками 2018 року на зарплати працівників пішло 4,48 млрд грн. У 2019 році за 6 місяців холдинг направив на оплату праці понад 2,34 млрд грн.
«МХП тісно співпрацює із усіма зацікавленими сторонами: споживачами, партнерами (клієнтами), місцевими громадами, інвесторами. Наші співробітники — це мешканці сіл та міст, де компанія веде свою діяльність. Ми постійно на зв'язку з місцевими громадами. МХП дотримується принципів сталого розвитку та партнерства, залучаючи громади до спільних проектів. Працюючи разом, ми можемо покращити якість життя у регіонах, забезпечуючи сталий розвиток як МХП, так і України», — пояснив тісний зв'язок діяльності МХП із інтересами локальних громад Юрій Косюк на зустрічі з інвесторами.
У рамках проектів КСВ за останні півтора роки холдинг інвестував понад 262 млн. гривень на ремонт доріг, шкіл та садків, облаштування соціальної інфраструктури загального користування, медичну допомогу в селах, матеріальну допомогу молодим сім'ям з дітьми.
Раніше ФАКТИ писали, як компанія МХП реалізує унікальний проект «Село. Кроки розвитку». Це конкурс, в якому заповзятливі сільські жителі можуть представити свої ідеї щодо створення чи розвитку бізнес-проектів. Відбір та перевірку проводить спеціальна комісія. Переможці конкурсу одержують від МХП грошові гранти на втілення своєї мрії. Нинішнього року це 50 тисяч гривень.
«Соціальна складова була одним із найважливіших критеріїв при відборі та оцінці бізнес-планів конкурсантів. Таким чином, наш холдинг намагається не тільки давати поштовх новим бізнес-ініціативам, а й розвивати регіони, наповнювати місцеві бюджети податками та створювати нові робочі місця» , — розповіла «ФАКТАМ» менеджер із соціальної та корпоративної відповідальності МХП Світлана Мігаль.
193Читайте нас у Facebook