Нові санкції ЄС: Росія в одному списку з Північною Кореєю
У понеділок, 22 березня, Євросоюз вдруге протягом місяця ввів санкції за порушення прав людини в Росії. Про це повідомив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель. «Ми прийняли важливе рішення просувати і захищати права людини в усьому світі. За два тижні після введення санкцій, що стосуються справи Навального, ми запровадили рішучі заходи проти відповідальних за серйозні порушення прав людини в шести країнах», — заявив він на пресконференції за підсумками засідання Ради ЄС.
Такий об'єднаний санкційний пакет Євросоюз запроваджує вперше. Це стало можливим після прийняття в грудні минулого року «глобального режиму санкцій за порушення прав людини». Цей документ ще називають «європейським актом Магнітського», тому що він схожий на діючий в США закон.
Нагадаємо, на початку березня ЄС ввів санкції проти Росії у зв'язку зі справою Навального. Тоді в чорний список потрапили голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін, генеральний прокурор Ігор Краснов, директор Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Олександр Калашников і командувач Національної гвардії Віктор Золотов. ЄС вважає їх відповідальними за переслідування опозиціонера Олексія Навального, а також за придушення масових мирних протестів в Росії наприкінці січня.
Тепер ЄС додав до списку санкцій командира чеченського підрозділу СОБР «Терек» Абузайда Вісмурадова і колишнього керівника поліції в місті Аргун Аюба Катаєва. Ці люди особисто курували «масштабні і систематичні переслідування» представників ЛГБТІ-спільноти в Чечні. ЄС вважає їх відповідальними за «тортури та інші види жорстокого, нелюдського і такого, що принижує гідність, поводження», а також за позасудові вбивства та страти.
Москва на нові санкції поки не відреагувала.
Тим часом в новий санкційний пакет увійшли в цілому 11 осіб і чотири установи з шести країн світу. Це два міністри і прокуратура з Північної Кореї, лівійські бойовики, генерал з Південного Судану і бюро держбезпеки Еритреї, а також четверо китайських чиновників, партійних функціонерів і силовиків з провінції Синьцзян, яких ЄС вважає відповідальними за серйозні порушення прав уйгурів і представників інших мусульманських меншин в КНР.
У відповідь Пекін тут же запровадив санкції одразу проти 10 фізичних осіб і чотирьох установ з ЄС. Йдеться, зокрема, про п'ять депутатів Європарламенту, Комітет з питань політики і безпеки Ради ЄС, а також підкомітет з прав людини Європарламенту.
Фото Pexels
479Читайте нас у Facebook