Ніна Матвієнко: «Прощайте людей, які вас образили. Ця образа — не ваша проблема, а їхня»
В історії людства не було часів без випробувань. Труднощі були різними, проте щоразу воно долало їх та йшло у своєму розвитку вперед. Нині ми теж переживаємо непростий період, але без оптимізму неможливо дивитись у майбутнє.
Своїми думками про нові реалії життя з «ФАКТАМИ» поділилися Андрій Курков, Еліна Світоліна, Валентина Семеренко, Павло Зібров, Світлана та Віталій Білоножки, Олександр Пономарьов, Ольга Сумська, Віталій Борисюк, Тамара Яценко, Михайло Іллєнко, Остап Ступка, Діма Борисов, Євген Клопотенко, Андре Тан…
Сьогодні наша співрозмовниця у проєкті «Світ після пандемії» — народна артистка України Ніна Матвієнко.
«Коли довго не виступаєш, здається, що життя проходить, а ти поза ним»
— Ніно Митрофанівно, нещодавно ви повернулися з Єгипту. Як відпочили? Чи дотримуються у єгипетських готелях правил санітарії?
— Відпочинок сподобався. Персонал — у масках. У номерах прибирають щодня. Їжу тепер не самі набираєте собі у тарілку — вам подають те, що ви просите. На кухні працівники у масках та рукавичках.
— Ваша донька Тоня розповідала мені, що ви у Єгипті ще й виступали перед співвітчизниками.
— Так. Співали з насолодою, бо ми ж, артисти, без творчості не можемо. Коли довго не виступаєш, здається, що життя проходить, а ти поза ним. Відчуваєш, що не вписуєшся в нього.
— Ваша сім'я — ви, ваша донька Тоня та її чоловік Арсен Мірзоян — у творчому сенсі не збавляєте обертів. В Інтернеті бачила ваш, Ніно Митрофанівно, спільний виступ з Монатіком. І це було круто! Молодь до вас тягнеться…
— Ми співали разом і з Вакарчуком, і з «Танком на майдані Конго»… А з Монатіком виступали нещодавно, він дуже щирий та порядний.
— Які зміни бачите у своїй сфері діяльності?
— Творчим людям зараз непросто. Якщо немає можливості виступати наживо, артисти роблять це онлайн. І це новий виток творчості. Для артистів він непростий, бо ми не бачимо людей, реакції… Емоції ж глядачів для артиста — це сяйво його душі. Він молодіє, у нього є бажання творити далі. Й жодна пандемія творчість не зупинить. Тому, як би не було важко, не треба панікувати, слід шукати вихід та можливість творити, тягнутися у житті до світла. Знаходити його у будь-чому. Наприклад, фестиваль народної пісні «Чарівна свічка» ми робили онлайн… Було цікаво!
«Які у нас чудові ароматні помідори, надкусиш, а він аж солодкуватий. Посиплеш сіллю — і це така насолода!»
— Між іншим, щодалі популярнішими стають онлайн-привітання. Чимало артистів цим заробляють…
— Я ще таким чином нічого не заробила (посміхається). З проханням привітати рідних звертаються друзі. А, наприклад, нещодавно на одному заході оператор сказав мені: «У моєї бабусі сьогодні день народження. А вона вас так любить! Можете сказати їй теплі слова?» І для мене таке прохання — найвища нагорода. Це зворушує до сліз. Я сказала цій бабусі: «Яка ви щаслива, що маєте такого онука. Бережи вас Боженька, многії літа».
— Чи додає слава вам щастя?
— Вона стимулює не падати духом. А це дуже важливо! Слава людині потрібна во славу Божу. Бо талант — це дар, даний Богом.
— Кілька років тому, коли ми з вами розмовляли, ви сказали, що хвороби на старість — розмова з Богом. Мені це дуже запам'яталося. Зараз теж так вважаєте?
— Так. Коли людина раптом залишається наодинці з собою, то це Бог дає, щоб ми нарешті проаналізували свої вчинки, подумали над своїм життям. І зараз, коли пандемія, саме такий час.
— Як думаєте, чи змінить пандемія світ та людей?
— Звичайно. Вона вже змінила! До пандемії ми жили, неначе захищені завтрашнім днем. Зараз це відчуття втрачене. Світ змінився. Наприклад, багато людей втратили бізнес і мусять переорієнтуватись на якусь іншу діяльність.
— Це непросто…
— Проте вихід є. Жито, пшениця ростуть… Все це потрібне людям. Знаєте, дивно: своє у нас ігнорується, а чуже завозиться. Так якщо у нас усе є, чому ми маємо це купувати за кордоном? Які, наприклад, у нас чудові ароматні помідори, надкусиш, а він аж солодкуватий. Посиплеш сіллю — і це така насолода! А яка у нас пахуча полуниця, коли дозріє. Вона справжня! Думаю, пандемія поверне нас до того, щоб відродити своє, рідне. А ще люди будуть дбати, щоб вирощувалося усе без хімії, щоб було натуральне, корисне. Зміни на краще обов'язково будуть! Ми виживемо!
«Любіть життя — і все буде добре!»
— Як вважаєте, чи подобрішають люди?
— Зараз співаки об'єднуються, намагаються один одному допомогти. Бо інакше не вижити. Разом завжди легше знайти вихід з будь-якої ситуації. І він завжди є! Рушійна сила — людина.
— Що має зрозуміти людство і кожен з нас у результаті пандемії?
— Потрібно більше дбати про здоров'я. Люди мало їдять сонячної їжі — фруктів, овочів, зелені. Треба робити більше салатів, пити натуральні соки! Це корисна вітамінна їжа. Наприклад, я часто готую такий салат: фета, яйце, апельсин чи грейпфрут, багато зелені, цибуля, соняшникове та гарбузове насіння. Мені більше подобається соняшникове. Зелень, якщо є можливість, краще, щоб була прямо з грядки. Заправити все це можна олією, сметанкою чи кислим молочком. Олія може бути не тільки соняшникова, а й, наприклад, рисова. До речі, коли готуєш на ній млинці, вони не пригоряють. Використовувати її запропонував Арсен. Що стосується молочних продуктів, Тоня купує для дитини безлактозний сир, молоко, масло… А я готую не сирники, а сирні млинці на манці та молоці, трохи додаю цукру, ваніліну, солі. Тісто збивається у блендері. Сирні млинці смачні, ситні, пишні та рум'яні. Внучка Ніночка їх дуже любить. Смажу їх на маленькій сковорідці, обов'язково під кришкою, вони нагадують сонечко. Їй так смакує! Каже: «Бабусю, як вони пахнуть!»
— А що б ви побажали читачам «ФАКТІВ» у наш непростий час?
— Любіть життя — і все буде добре! Любіть своїх дітей, прощайте людей, які вас образили. Ця образа — не ваша проблема, а їхня. Поганий вчинок — проблема того, хто його вчиняє. Захищайтеся любов'ю та прощенням. На жаль, я навчилася цьому дуже пізно. Якщо вмієте любити, зможете вибачити. А гнів та злість призводять до хвороби. У злості людина гине помаленьку. Тому я всім кажу: не гнівайтесь, не зліться, прощайте, знаходьте у житті стимули. Частіше виходьте на вулицю, у світ, який створив Боженька для вас. Милуйтесь квітами. Коли я дивлюсь на цю красу, мені плакати хочеться від розкоші, всіх обійняти.
— Яка ви натхненна людина, Ніно Митрофанівно!
— Натхнення в усьому: у сім'ї, друзях, концертах… Треба славити Бога за все у цьому житті!
Фото в заголовку з альбому сім'ї Матвієнко
3153Читайте нас у Facebook