- 10:24 Пастки для водіїв: кому потрібно перевірити права і техпаспорт, що уникнути штрафу в 3400 грн
- 09:53 Трамп підтвердив удар США по ядерних об’єктах в Ірані
- 09:35 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 09:24 Будете отримувати більше: кому автоматично збільшать пенсії — названо умови
- 08:54 Пекельна ніч: росіяни завдали сім авіаударів по Краматорську
- 08:17 Овнам не потрібно сьогодні «з'ясовувати стосунки», а Левам не варто ризикувати: гороскоп на 22 червня
- 07:00 Просто хочеться плакати: в Мережі порівняли пенсії в ЄС і Україні
- 06:02 Східний гороскоп на неділю, 22 червня: що принесе «День собаки-сьорбаки»
- 05:00 Принц Вільям святкує: майбутньому королю виповнилося 43 роки
- 04:04 Після ударів Ізраїлю по Ірану: що говорила Баба Ванга про початок Третьої світової війни
- 03:20 «Вау, русалка!»: дружина внука Алли Пугачової показала фігуру у бікіні
- 03:01 Зобов’язаний знати кожен власник кота: названо 6 основних правил котячого етикету
Можна у Польщі, але не можна у Німеччині: українцям нагадали, у яких країнах вони мають право на пенсію

Українцям нагадали, що призначення та виплата пенсій співгромадянам може здійснюватися як громадянам, які проживають на території країни, так і за її межами, що передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а також міжнародними договорами (угодами), які регулюють відносини у сфері соціального забезпечення.
Як повідомляє ресурс На пенсії, на даний момент Україна підписала багатосторонню Угоду про гарантії прав громадян держав — учасниць СНД від 13.03.1992, зобов'язання за якою прийняли Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, РФ, Таджикистан, Туркменістан. Також Україна уклала двосторонні міжнародні договори щодо пенсійного забезпечення з Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою, Болгарією, Естонією, Латвією, Литвою, Іспанією, Чехією, Словаччиною, Португалією, Польщею.
Крім того, Україна продовжує виконувати зобов'язання колишнього СРСР за міжнародними договорами у сфері пенсійного забезпечення, укладеними з Монголією, Румунією та Угорщиною.
Читайте також: Важливі вік та стаж: стало відомо, на яких умовах можуть отримувати пенсію українці, які тимчасово проживають за кордоном
А ось відповідні угоди, укладені з Ізраїлем та Німеччиною, поки що не ратифіковані.
Відповідно до міждержавних угод у деяких випадках всю пенсію на підставі українського та іноземного страхового стажу виплачуватиме та країна, в якій пенсіонер звернувся з приводу призначення пенсії, і братиме до уваги зарплату, отриману за кордоном, а в інших — отриманий за кордоном стаж дає лише право на пенсію в іншій країні та можливість претендувати на виплати з пенсійних фондів обох держав.
При цьому слід зважати на те, що пенсійний ценз в інших країнах не завжди збігається з українським. Так, якщо в Україні він становить 60 років, то в Естонії — 64, а у Польщі — 65.
Нагадаємо, раніше в інтерв'ю «ФАКТАМ» міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, чи є можливість щоб хоча б частина доходів українських заробітчан надходила до нашого Пенсійного фонду.
12181Читайте нас у Facebook