Переведення годинника: коли потрібно бути на вокзалі в ніч на неділю, щоб не проґавити поїзд
В ніч з суботи на неділю, 29 жовтня, Україна переходить на зимовий час. Всім українцям, хто буде змушений в цю ніч стати пасажиром будь-якого з потягів, варто звернути увагу на цей факт, адже нікому не хотілося б «застрягти» на пероні в очікуванні потяга, або ж і зовсім його пропустити. Про це нагадали в пресслужбі «Укрзалізниці».
Згідно інформації перевізника, «Укрзалізниця» переводить стрілки годинника на одну годину назад у неділю, 29 жовтня, о 04:00 годині за київським часом.
При цьому, виходячи з минулорічної практики, час відправлення та прибуття поїздів у квитках за 29 жовтня вказується вже з урахуванням переведення стрілок годинника.
Тобто на пероні біля потяга вам потрібно бути в той час, який зазначений у квитку.
Отже, подорож буде вдалою, якщо ви не забудете привести у відповідність час свого годинника.
Як перевірити точний час
Всі смартфони та інші гаджети, підключені до інтернету, переходять на «новий» час автоматично. А ось механічні прилади (або не підключені до інтернету) потрібно перевести вручну.
Для того, щоб перевірити актуальний час, можна скористатися онлайн-сервісом перевірки реального часу.
Якщо ж ви не зовсім йому довіряєте, скористайтесь пошуком в Google. Достатньо набрати у пошуковій стрічці запит «котра година в Україні», «скільки зараз часу» або ж «точний час у (вказати конкретне місто)».
А що з негодою?
Згідно з повідомленням «Укрзалізниці», попри стихію на більшості території країни, поїзди продовжують рух.
Залізничники на місцях оперативно ліквідовують наслідки та уможливлюють курсування поїздів, адже у деяких регіонах вітер спричинив падіння дерев на колії, проблеми з сигнальною системою та електромережею.
За затримками потягів українці можуть стежити в онлайн-режимі.
«Пасажирів цих рейсів просимо інформувати наших провідників та стюардів щодо необхідних пересадок: наші диспетчери централізовано координуватимуть рух і тривалість зупинок, щоб негода якомога менше вплинула на ваші плани», — наголосили у прес-службі «Укрзалізниці».
Уточнюється, що дізнатися час, а також колію прибуття або відправки того чи іншого потяга можна у застосунку «Укрзалізниці» або в чат-ботах у розділі «онлайн-табло».
Як писали «ФАКТИ», нещодавно українські підприємці ініціюювали скасування переходу на зимовий час — заради економії енергоресурсів. Про це було заявлено на бізнес-форумі «Української ради бізнесу» у Києві.
601Читайте нас у Facebook