Меган Маркл мітить у президенти США? Її скандальне інтерв'ю Опрі Вінфрі може дати старт політичній кар'єрі
Ось уже 10 днів західні ЗМІ бурхливо обговорюють скандальне інтерв'ю, яке дали Меган Маркл і принц Гаррі Опрі Вінфрі. Різні коментатори спочатку розбирали по кісточках усі сенсаційні заяви, зроблені герцогом і герцогинею Сассекськими, розбиралися, наскільки вони правдиві. Букінгемському палацу довелося відбиватися від звинувачень у расизмі.
Потім політологи звернули увагу, що інтерв'ю прокоментували президент США Джо Байден, колишній державний секретар США Хілларі Клінтон, колишня перша леді Мішель Обама. Така увага до одкровень знаменитостей на камеру спостерігається вкрай рідко.
І ось британська газета The Daily Mail вирішила розібратися, чому настільки впливові в політичному житті Америки особи висловилися щодо заяв Сассексів. «ФАКТИ» підготували переклад статті політичного оглядача Глена Оуена «Меган Маркл планує спробувати стати першою жінкою-президентом США?»
«Меган Маркл скористається успіхом навколо свого інтерв'ю Опрі Вінфрі, щоб почати політичну кар'єру, яка може привести її до Білого дому, якщо чутки, що циркулювали в Вестмінстері минулого тижня, виявляться вірними.
Один високопоставлений діяч Лейбористської партії, ветеран адміністрації прем'єр-міністра Тоні Блера, який має міцні зв'язки з Вашингтоном, заявив у неділю, що 39-річна Маркл зав'язує контакти з високопоставленими демократами з метою формування кампанії і груп зі збору коштів з прицілом на пост президента США.
Джерело, близьке до герцогині Сассекської, відмовилося від коментарів, але пара не намагається приховувати свої політичні погляди. Під час минулорічних виборів в США вони завдали тонко завуальованого удару по Дональду Трампу, закликавши виборців «відкинути висловлювання, що розпалюють ненависть». Прес-секретар пари назвав це «закликом до порядності». Сам Трамп заявив, що він «не фанат» 39-річної Меган.
Читайте також: «Вона нікуди не годиться»: Трамп в приватному порядку розкритикував Меган Маркл, але побоявся виступити проти неї публічно
«Серед прихильників Блера, які спілкуються в соцмережах з представниками Демократичної партії США, ходять чутки про політичні амбіції Меган і її потенційних прихильників», — заявило джерело.
У минулому році подруга герцогині розповіла журналу Vanity Fair, що однією з причин, з яких та не відмовилася від американського громадянства, виходячи заміж за члена британської королівської сім'ї, було те, що це зберігає для неї можливість зайнятися великою політикою у Вашингтоні. Експерти з Конституції США, коментуючи це, кажуть, що їй доведеться відмовитися від свого титулу герцогині, якщо вона захоче зайняти державний пост в Америці, оскільки це суперечить присязі американському народу на вірність.
Букінгемський палац восени спробував дистанціювати королівську сім'ю від заяви, зробленої Сассексами під час передвиборної кампанії, підкресливши, що «герцог більше не виконує обов'язки члена королівської сім'ї», і його коментарі слід розглядати як «суто особисту думку».
Читайте також: «Хоч слово правди вони сказали?»: Архівні фото викрили брехню принца Гаррі в інтерв'ю Опрі Вінфрі
Джерело додало, що, згідно з припущеннями, герцогиня націлилася на вибори 2024 року, коли президенту Джо Байдену виповниться 82 роки і він задумається, чи хоче йти на другий президентський термін.
Якщо Меган вдасться потрапити в Білий дім, то вона стане першою жінкою-президентом США і досягне успіху в тому, в чому зазнала невдачі Гілларі Клінтон в 2016 році. Вона також стане другим «небілим» господарем Овального кабінету після Барака Обами. Її можна буде назвати наступницею президента Рональда Рейгана, який протягом 40 років був голлівудським актором, перш ніж пішов у велику політику. Невипадковим тепер бачиться несподіване звернення в 2020 році герцогині до учасниць з'їзду громадської організації «Коли всі жінки голосують», заснованої Мішель Обамою. Меган закликала американок активно брати участь у виборах.
Друзі Меган раніше підтримували спекуляції про її політичні амбіції, описуючи її скромний старт у кар'єрі як «втілення американської мрії».
Читайте також: Напруження зростає: Меган Маркл зажадала від палацу доказів звинувачень її у булінгу
Який висновок можна зробити з міркувань Глена Оуена? Останні роки керівництво Демократичної партії США дійсно сміливо експериментує в боротьбі з республіканцями за президентський пост. Найсильніший, але разом з тим ризикований хід був зроблений в 2008 році, коли демократи висунули своїм кандидатом Барака Обаму. У підсумку він став першим темношкірим президентом в історії США. Обама двічі впевнено перемагав на виборах.
У 2016 році демократи знову ризикнули і висунули Гілларі Клінтон. Вона могла б стати першою жінкою в історії країни, що зайняла крісло в Овальному кабінеті. Їй не вистачило зовсім трохи, щоб обійти Дональда Трампа. Деякі політологи вважають, що Демпартія США не врахувала втоми виборців від політичної еліти, до якої, безумовно, відносяться Білл і Гілларі Клінтон. Трамп же розглядався простими американцями як якийсь бунтар, що прийшов в політику збоку і викликає роздратування навіть у керівництва Республіканської партії, яка його і висунула.
Однак за чотири роки, які Трамп перебував при владі, його популізм породив стільки серйозних проблем, що американці вважали за краще надійного Джо Байдена. Але цей досвідчений політик навряд чи зміг би досягти успіху, не вибери він як кандидат на пост віце-президента «небілу» жінку Камалу Харріс!
Читайте також: Меган Маркл підловили на брехні і неточності під час її скандального інтерв'ю Опрі Вінфрі
І ось в нинішній ситуації верхівка Демпартії виявилася перед складним вибором. У 2024 році, якщо нічого надприродного не відбудеться, республіканці, найімовірніше, знову висунуть кандидатуру Трампа. При всіх його мінусах він залишається вельми харизматичною особистістю, що користується підтримкою десятків мільйонів американців. Немає ніякої гарантії, що Байден до цього часу буде достатньо фізично міцний, щоб витримати виснажливу президентську гонку. До того ж ніхто не може сьогодні сказати, наскільки успішним виявиться його правління. Якщо він досягне успіху, хорошим кандидатом в президенти може стати Камала Харріс. Адже успіх адміністрації Байдена буде асоціюватися і з нею. А якщо «сплячий Джо» зазнає невдачі?
Гілларі Клінтон — бита карта. Її демократи висувати вже не будуть. Так, є Мішель Обама. Це сильна кандидатура. Колишня перша леді користується великою популярністю. Разом з тим непогано мати цікавий запасний варіант. І ось тут з'являється Меган Маркл. Всі її плюси Глен Оуен дуже чітко позначив — жінка, кольорова, голлівудська зірка, яка кинула виклик самій британській королеві!
831Читайте також: Меган Маркл скаржилася, що її не випускали з будинку випити кави з мамою
Читайте нас у Facebook