Хакери атакують рахунки українців в одному з банків країни
Сьогодні практично кожна людина має банківський рахунок та платіжну карту, а то й не одну. Тому питання безпеки грошей на рахунку дуже хвилює наших громадян. Тим більше що в останні дні деякі ЗМІ повідомляють про хакерські атаки на карткові рахунки українців, і зокрема клієнтів банку ПУМБ. З огляду на те, що це один з найбільших вітчизняних банків, така інформація викликала резонанс. «ФАКТИ» вирішили розібратися в ситуації.
Як повідомляє сайт «Страна.ua», останнім часом на спеціалізованих форумах все частіше з'являються повідомлення громадян про хакерські атаки на карткові рахунки клієнтів ПУМБу та інших українських банків. Ось деякі з них.
«Четвертого березня намагалася зняти гроші, виявилося, що у мене їх немає, їх зняли о 7:07 ранку без будь-яких моїх дій, паролів підтвердження і т. д. У відділенні банку написала заяву, тиждень прочекала, стала писати на всі можливі імейл-адреси банку, передзвонили — сказали, що спочатку я повинна написати заяву в поліцію, тільки потім вони почнуть розслідування! У мене немає слів. Я хочу дізнатися, куди поділися гроші з моєї зарплатної картки», — написала Тетяна, яку обслуговує одне з відділень в Сумах.
Жителі інших регіонів також повідомляли про розкрадання грошей.
«23 лютого оплачував своєю карткою ПУМБу товар в магазині через термінал, мені прийшло СМС-повідомлення про зняття коштів, і там пишеться залишок на рахунку, я виявив, що у мене не вистачає на рахунку близько 8 тисяч грн. Я відразу зайшов в додаток ПУМБ-онлайн і з'ясував, що 22 лютого о 7:09 було проведен три платежі на суму 2 700 кожен + 13,5 комісія на кожен платіж з позначкою MonoDirect kiev.ua», — повідомив клієнт банку з Дніпропетровської області (відділення в Тернівці).
Цікаво, що більшість постраждалих заявляють про дві особливості нового карткового шахрайства. По-перше, найчастіше розкрадання відбувається вночі, коли всі сплять і не можуть заблокувати рахунок. По-друге, люди не отримують від банку повідомлень про списання грошей з картки. Хоча іноді після зникнення коштів приходила інформація, що гроші переведені з використанням сервісу MonoDirect. Як відомо, цей сервіс застосовується користувачами «Монобанку».
За роз'ясненнями «ФАКТИ» звернулися до керівництва ПУМБу. Для початку ми з'ясували, чи відповідає дійсності інформація про крадіжки грошей з рахунків клієнтів банку.
«ПУМБ провів розслідування за заявами про несанкціоноване списання коштів з рахунків клієнтів, — повідомили «ФАКТАМ» у прес-службі ПУМБу. — Банк відшкодує кошти клієнтам, постраждалим від шахрайства в період з 05.02 по 10.03.2021, в усіх випадках, які підпадають під ознаки операцій, за якими ПУМБ проводить компенсації. Зараз правоохоронні органи мають встановити винних осіб, які повинні відшкодувати ПУМБ збитки.
Програмні комплекси ПУМБ передбачають високий рівень захисту даних і рахунків, і будь-які витоки даних з програмних комплексів ПУМБ виключені. Однак, щоб захистити рахунки клієнтів, банк додатково запровадив ще один рівень контролю проведення платежів, для попередження в майбутньому подібних випадків".
Крім того, в банку порадили, як клієнтам захистити свої рахунки від подібних атак.
«Шахраї вигадують різні схеми, щоб отримати дані клієнтів або інформацію по картці (фішингові сайти і т. д.), — говориться в повідомленні банку. — Тому з міркувань безпеки радимо клієнтам періодично міняти логін і пароль для входу в додаток ПУМБ-онлайн, не використовувати логіни і паролі, які вводилися на будь-яких інших сайтах, встановлювати окремі логіни і паролі в мобільному додатку кожного банку, де клієнти обслуговуються, прив'язати мобільний номер до паспорту, встановити денні ліміти в інтернет-банкінгу та дотримуватися інших рекомендацій, викладених на сайті ПУМБ в розділі «Звернення та безпека» в підрозділі «Ваша безпека».
Варто нагадати, що, якщо ви несподівано отримали на банківську карту переказ від незнайомої людини, який через деякий час просить повернути гроші, «помилково» перераховані вам, вас «розводять» шахраї. Саме таку схему все частіше використовують аферисти для крадіжки грошей з платіжних карт.
фото Pixabay
1557Читайте нас у Facebook