- 10:44 У разі звільнення на пенсію можна вийти достроково, але є умови: у ПФУ пояснили нюанси
- 10:24 Нарешті це зробила: Jerry Heil двічі відкладала премʼєру нової пісні
- 09:56 Окупанти били вночі дронами та «Іскандерами»: під удари потрапили Донецька, Дніпропетровська та Харківська області
- 09:31 Українська медалістка Олімпійських ігор-2024 стала мамою
- 09:06 Безпілотники масовано атакували Крим: вибухи лунали в Сімферополі, Севастополі, Євпаторії, Алушті, Феодосії
- 08:42 Ізраїль атакував Іран і чекає на удар у відповідь
- 08:17 Овнам — енергія, Ракам — емоції, а Левам — творчість: гороскоп на 13 червня для всіх знаків Зодіаку
- 00:07 Україна U21 прикро програла Данії на старті Євро-2025: відеоогляд матчу
- 12.06 22:27 Тест «Ресторанний етикет» від тренд-редакторки «ФАКТІВ» Ольги Сметанської
- 12.06 22:00 Незвичайний салат від кулінарки-гастроблогерки Марини Гармаш: смакує зі смаженою картоплею
- 12.06 21:30 Загадкова каблучка на пальці доньки Джолі та Пітта спровокувала чутки про можливі заручини
- 12.06 21:01 Найкращі овочі та фрукти від гіпертонії: обов’язково включіть їх до свого меню
Українці втрачають дві третини доходу при виході на пенсію: в Кабміні засмутили прогнозом про розміри виплат в майбутньому

Міжнародна організація праці прийняла конвенцію, згідно з якою співвідношення пенсійних виплат до одержуваної до виходу на заслужений відпочинок зарплати повинно бути ніяк не нижче ніж 40%.
Незважаючи на те, що Україна ратифікувала документ, відшкодування заробітку пенсіями в нашій країні становить менше 29%, повідомили в Мінсоцполітики.
Надалі ситуація погіршиться: зазначений коефіцієнт знизиться до 18−20% унаслідок демографічної ситуації. Причина, як пояснюють в Кабміні — в тому, що солідарна пенсійна система може нормально функціонувати, якщо внески платять мінімум в два рази більше громадян, ніж отримують пенсії.
Зараз же Пенсійний фонд наповнюють 13 млн громадян — при тому, що в країні зареєстровано 11,1 млн пенсіонерів. До 2050 року це співвідношення буде на рівні 9,7 млн до 11,7 млн відповідно. Тому на підвищення пенсійних виплат розраховувати ніяк не можна.
Ситуацію могла б поліпшити накопичувальна пенсійна система, але поки що в процес добровільного пенсійного накопичення залучені менше мільйона осіб — це близько 9% від кількості застрахованих найманих працівників.
Тому більшості українців потрібно звикати з думкою про те, що на свою майбутню пенсію доведеться відкладати.
«Разом з економічним зростанням і детінізацією потрібні пенсійні накопичення, які будуть приватною власністю людини, будуть формуватися протягом трудового періоду… Звичну солідарну пенсію ніхто не збирається скасовувати. Її необхідно доповнити накопичувальною», — зазначили в Кабміні.
Зазначимо, в Україні налічується 2,7 млн працюючих пенсіонерів. Це на 100 тисяч осіб більше, ніж на початку 2020 року, коли працювали 2,6 млн пенсіонерів.
Як писали «ФАКТИ», в Україні вже давно ведуться розмови про запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи як панацею позбавлення Пенсійного фонду від дефіциту. При цьому прем'єр-міністр Денис Шмигаль і керівництво Мінсоцполітики має намір ввести накопичувальну пенсійну систему вже до кінця поточного року.
1076Читайте нас у Facebook