Найбільше християнське свято — Пасха Господня, або Світле Христове Воскресіння, — належить до перехідних свят. Це означає, що дата Великодня обчислюється за місячно-сонячним календарем кожного року. У нинішньому році православні та греко-католики, які користуються юліанським календарем, зустрінуть це найсвітліше та найрадісніше свято 2 травня.
Тиждень, що передує Великодню, називається Страсним (у 2021 році — з 26 квітня до 1 травня). У ці дні церква згадує Таємну вечерю, суд над Христом, приречення Господа на смерть, Його розп'яття та поховання.
А в народному побуті цей час завжди використовували для того, щоб навести лад у своїй оселі та господарських будівлях. З вечора четверга і в п'ятницю господині пекли паски, а в суботу прийнято було робити крашанки (звичайно, для писанок зі складним малюнком часу потрібно набагато більше, тому й працювати над ними починали заздалегідь).
Вважалося, що користь душі й тілу людини принесуть не тільки присутність на урочистій службі і розговіння освяченими у великодньому кошику продуктами. Вірили, що, якщо при першому ударі дзвонів, перехрестившись, вимовити слова: «Христос воскрес, а рабу (ім'я) — здоров'я», можна побороти будь-яку хворобу.
Раніше «ФАКТИ» розповідали, коли в 2021 році православні та греко-католики відзначають Вербну неділю.
566Читайте також: Сирна паска без випікання зі смаком снікерсу: смачно і незвично
Читайте нас у Facebook