Підозрюють у державній зраді: Венедиктова і Баканов провели екстрений брифінг щодо підозри Медведчуку і Козаку
Генеральний прокурор Ірина Венедиктова і глава Служби безпеки України Іван Баканов провели спільний брифінг щодо повідомлень про підозру народним депутатам України.
Трансляція велась на YouTube-каналі Офісу генпрокурора.
Нагадаємо, 11 травня генеральний прокурор України Ірина Венедиктова повідомила, що підписала повідомлення про підозру двом народним депутатам у державній зраді і замаху на розграбування національних ресурсів в Криму.
За даними ЗМІ, мова йшлась про Віктора Медведчука і Тараса Козака.
У свою чергу, Служба безпеки України від 11 травня провела обшуки в будинку голови політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука.
В ході брифінгу Генеральний прокурор Ірина Венедиктова заявила про повідомлення про підозру двом народним депутатам. За її словами, підозру оголосили Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.
«Сьогодні, за результатами проведеної роботи, Медведчуку і Козаку повідомлено про підозру у вчиненні державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму», — сказала вона.
Як розповіла генпрокурор, нардепам повідомили про підозру за трьома епізодами. Перший стосується родовища «Глибока» в Чорному морі, яке підозрювані нібито передали російським окупантам в 2015 році.
У свою чергу, глава Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що народний депутат Віктор Медведчук вирішував питання свого бізнесу в окупованому Криму з президентом Росії Володимиром Путіним. Зокрема, ті, які стосувалися перереєстрації його бізнесу в рамках російського законодавства.
За його словами, Медведчук по незаконній схемі перереєстрував компанію «Нові проекти» в Росії, щоб зберегти можливість розробляти родовище газу «Глибоке».
«Схематоз полягав ще в тому, що певні підприємства, які мали реєстрацію не на території Криму, наприклад, київську, як в нашому випадку, перереєструвалися завдяки прийнятому» закону «на території тимчасово окупованій. Першопрохідником схеми виявилося ТОВ „Нові проекти“, яке, на нашу думку афілійована з Медведчуком», — зазначив Баканов.
Він також підкреслив, що Медведчук намагався платити податки не в Україні, а в Росії.
«Участь Медведчука в цій компанії безпосередньо підтверджена експертизою, яка проведена в рамках кримінальної справи. Більш того, за версією слідства, що підтверджено експертизою, сам Медвдечук відправив лист за цим проектом, адресований президенту РФ Володимиру Путіну. На нашу думку, це нонсенс, що народний депутат України сприяє і легітимізує окупацію Кримського півострова», — заявив Баканов.
Крім того, глава СБУ розкрив деталі одного з епізодів, за яким сьогодні оголосили підозри Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку. Спецслужба вважає, що вони передали Росії інформацію про секретному військовому підрозділі України.
Зокрема, в минулому році Медведчук розповів Козаку секретну інформацію, коли останній перебував на території Росії. Ці дані, за версією слідства, передали російським спецслужбам.
«Цей епізод стався в серпні 2020 року. Медведчук направив Козаку, який тоді перебував на території РФ, … секретні дані щодо розташування секретного підрозділу ЗСУ, його особового складу і бойової підготовки. Такий собі подарунок спецслужбам РФ. На думку слідства, саме їм призначалася ця інформація», — сказав він.
Нагадаємо, представники СБУ не могли потрапити в будинок народного депутата Віктора Медведчука на вул. Монтажників в Києві. Охорона будівлі разом з адвокатами заявили, що Медведчука в будинку немає, хоча у спецслужб інша інформація.
1020Читайте нас у Facebook