Чому не варто публікувати у соцмережах дитину, яка плаче: Кулеба дав рекомендації батькам-блогерам
Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба, який раніше пояснив, чому так просто обдурити підлітків в інтернеті, порекомендував дорослим блогерам думати перед тим, як викладати у мережу фото або відео зі своїми дітьми
«На жаль, батьки іноді не бачать межі, і проста розвага перетворюється на експлуатацію сина або дочки. У кожному конкретному випадку потрібно розбиратися, щоб сказати, є тут порушення чи ні», — заявив він в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ».
За його словами, межа між зворушливими фото і зображеннями, які можуть негативно вплинути на дитину, дуже тонка: «Іноді жарт або бажання „стати відомими“ може негативно вплинути на вразливу психіку. Адже цей контент залишиться в Інтернеті назавжди. Тому я раджу батькам подумати 10 разів перш, ніж викладати у мережу ту чи іншу інформації. Можливо, краще залишити ці фото в родині».
Він також зазначив, що не варто робити надбанням громадськості інформацію, з якої можна дізнатися місцезнаходження (адресу), не потрібно відзначати геолокацію і показувати фото дитини в оголеному вигляді, незалежно від її віку.
«Опубліковані фотографії з дитиною повинні мати позитивний характер. Не потрібно оприлюднювати контент з сумними сином або дочкою. Взагалі, у дітей з 6 років варто питати дозволу на публікацію фото. Можливо, рідним здається, що воно смішне, а сина або дочку зображене ображає і вони не хочуть, щоб інші це бачили», — зазначив уповноважений президента з прав дитини і додав: «Кожного разу, завантажуючи фото або відео дитини в Інтернет, ви створюєте його цифровий слід, який, найімовірніше, буде йти за дитиною у доросле життя. Подумайте, чи треба це їй».
Також Микола Кулеба розповів про ситуацію з самогубством 15-річного Дениса, чиї батьки померли від коронавирусу, проінформувавши громадськість про роботу соціальних служб в цій ситуації.
Фото: https://ua.depositphotos.com .
400Читайте нас у Facebook