«Грошей немає, але ви тримайтеся»: окупанти продовжують «оптимізацію витрат» в ОРДЛО «стаханівськими темпами»
На окупованих територіях вирішено позбутися більш ніж десятка навчальних закладів. Окупантам не догодили школи і коледжі. Тепер заклади будуть «оптимізовані», іншими словами, закриті, зважаючи на нерентабельність. Про нові віяння в ОРДЛО розповіла омбудсмен Людмила Денисова, посилаючись на правозахисні організації.
Так, за інформацією омбудсмена, в 2021 році окупанти збираються закрити професійно-технічний коледж, коледж технологій та дизайну та педагогічний коледж у Луганську, будівельний ліцей і кулінарний коледж у Свердловську, педагогічний коледж у Стаханові, коледж академії управління в Ясинуватій. Також планується позбутися п'яти шкіл у Луганську, Антрациті, Слов'яносербську, Красному Лучі та Свердловську.
Омбудсмен звернула увагу, що нововведення зі школами та коледжами вводяться одночасно з перекриттям відступних шляхів: виїхати на підконтрольну Україні територію підліткам 14 років практично неможливо через жорсткі вимоги до документів.
У соцмережах говорять, що оголошена окупантами «оптимізація витрат» зачепила не лише школи. У Луганську обмежили роботу транспорту, електропостачання та водопостачання житлового сектора, в Кіровську також привчають мешканців обходитися без води в будинках. Захоплений регіон, за словами жителів, перетворюється на «гарнізон» і обслугу бойовиків «ЛНР».
Про життя при так званій «ДНР» «ФАКТАМ» на умовах анонімності розповів житель окупованого Донецька, ім'я якого ми зі зрозумілих причин не називаємо.
«Ціни в „дірі“ зараз просто зашкалюють. Шахтарську птахофабрику закрили. Залишилася Розовська. Чи то спеціально розорили, чи з покупцями проблема», — говорить мешканець окупованого міста.
Також він назвав ціни на деякі продукти харчування. Так, грудка куряча зараз коштує 264 рубля (98,84 гривні), в Росії — до 200 (74,88 гривні). Яйця 86−90 рублів (32,2 — 33,7 гривні) в залежності від сортності за десяток. У РФ 137 рублів (51,29 гривні) за три десятки. Морква доходить до 140 рублів (52,41 гривні). Полуниця 250−270 рублів (93,6 — 101,09 гривні).
«У Росії брав по 110 (41,18 гривні), а за 200 (74,88 гривні) добірна, більше великого пальця. Я таку ще не бачив. Тобто у країні-агресорі, яка нам влаштувала це пекло, усе в рази дешевше», — визнає житель окупованих територій.
Нагадаємо, раніше окупанти в Луганську заборонили людям їздити на вільну територію частіше, ніж раз на місяць Також бойовики не дають відремонтувати водогін на лінії розмежування в районі Золотого, міст в районі населеного пункту Роти, дорогу в Водяному та ряд об'єктів залізничної інфраструктури.
Фото https://ua.depositphotos.com/
775Читайте нас у Facebook