- 14.06 22:26 Три аксесуари, яким ви подякуєте в подорожі: це зручно і комфортно
- 14.06 21:59 Мариновані огірки на будь-який смак: простий рецепт від гастроблогера
- 14.06 21:30 «Я завжди оберу тебе, крихітко»: суперечка Брукліна Бекхема з Девідом та Вікторією набула серйозних обертів
- 14.06 21:01 Півонії в’януть у вазі: з цим трюком вони радуватимуть вас довше
- 14.06 20:45 «Українські фарфористи створили галерею неймовірних образів вишивальниць», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 14.06 20:32 «Вирушаю „на нуль“. Поки мені не дзвони»: захисник із Сумщини отримав смертельне поранення в бою
- 14.06 20:16 «Живий Нострадамус» зробив похмуре передбачення про майбутнє Меган Маркл
- 14.06 20:05 Галета з грушею і горгонзолою: сміливо подавайте на святковий стіл
- 14.06 20:04 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 14.06 19:54 Дівам — «Зірка», Стрільцям — «Закохані», а Козорогам — «Мир»: Таро-прогноз та поради карт на 15 червня
- 14.06 19:44 Окупанти похвалилися «труною на гусеницях» на Курському напрямку
- 14.06 19:16 Скоро чекайте на нову соціальну допомогу: хто зможе з липня отримувати по 4500 грн щомісяця
Пенсійна реформа: чим небезпечне запровадження другого рівня пенсійного забезпечення з 2023 року

Запровадження загальнообов'язкового пенсійного забезпечення передбачається законопроєктом 2683 (автор — народний депутат Галина Третьякова). Суть його полягає в тому, що частину заробітної плати українців в примусовому порядку будуть вилучати й на першому етапі спрямовувати до державного Пенсійного фонду, але не на виплату поточних пенсій, як це відбувається зараз, а для накопичення на спеціальних рахунках. Така суть пенсійної реформи, яку хочуть запровадити.
Читайте також: Обчислення пенсії за віком: який дохід враховується
Аналізуючи вищеозначений законопроєкт міністр соціальної політики (у 2016−2019 роках) Андрій Рева наголошує, що за три роки після запровадження обов’язкової накопичувальної системи застрахована особа матиме право переводити свої пенсійні накопичення до недержавних пенсійних фондів за своїм вибором. Таку думку колишній високопосадовець висловив в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ».
«Далі, всі пенсійні фонди: як державні, так і недержавні, виходитимуть на фондовий ринок купувати акції підприємств, які там котируються. Підприємства, отримуючи ці гроші, розширятимуть виробництво, збільшуватимуть кількість робочих місць та випуск продукції, товарів і послуг, їх реалізацію, отримуватимуть додаткові доходи, і потім частину отриманого ними інвестиційного прибутку зараховуватимуть на особисті накопичувальні рахунки майбутніх пенсіонерів», — додає Андрій Рева.
Надалі, через декілька десятиліть, накопичені кошти мають повернутися застрахованим особам у вигляді додаткової пенсії.
Так в ідеалі має працювати накопичувальна система, і так вона працює в розвинутих країнах: в Західній Європі та США. Проте є одне але. Ця обов’язкова накопичувальна пенсійна система не спрацювала в країнах Східної і Центральної Європи.
Постає логічне запитання: чому? Бо в тій же Польщі, Угорщині, Чехії, Хорватії, Словаччині, Словенії не було повноцінного фондового ринку. Власне, як і в Україні.
Читайте також: «Ми взяли хороший темп для підвищення пенсій нинішнім пенсіонерам», — Марина Лазебна
Фото Сергія ТУШИНСЬКОГО, «ФАКТИ»
944Читайте нас у Facebook