Різдво Христове 2022: прикмети і що категорично не можна робити у свято
На Різдво сім'я намагалася зібратися разом. Ходили кутю до бабусі, до батьків, згадували предків. А наступного дня за Різдвом святкували День Марії, яку жінки особливо шанували і тому не завантажували себе роботою, розповів історик Вадим Назаренко.
Також, за його словами, якщо придивитися до погоди — можна дізнатися, які сюрпризи очікують у новому землеробському році: «Якщо сонячний день — буде врожай на хліб», «Якщо сніг — добре вродить озимина», «Якщо немає ні морозу, ні снігу, то Великдень може бути холодним і навіть зі снігом», «На Різдво багато бурульок — уродять ярові, особливо ячмінь». «Який день на Різдво, такий і на Петра».
Враховували й те, в який день тижня випаде Різдво — щоб у такому ж у липні розпочинати жнива.
Різдво, як вважали у давнину, оберігало рід. Вірили, що як мине свято, таким і рік буде. Тому не можна було сваритись, ображати когось, голос не підвищували навіть на худобу. Різати худобу на свята теж заборонялося, як і брати і позичати — щастя випливатиме з дому.
Читайте також: «Христос народився!»: що важливо знати про Різдво і про що просити Господа у молитві
А ще за погодою на Різдво визначали, яким буде Водохреще.
Кіт, що згорнувся клубком, віщував морози.
Якщо свято випадає на молодик — чекай на неврожайний рік.
Якщо за вікном тепло, весна може бути холодною.
Коли сніг триває 7 січня — рік буде сприятливим.
Безхмарне небо та яскравий місяць на ньому — до значного похолодання.
Існували й побутові прикмети.
Наприклад, поганим знаком був розбитий у цей день посуд — це віщувало сварку в хаті. Навпаки, якщо на Різдво у вікно постукав птах, скоро дізнаєтесь хороші новини.
Придбана на Різдво річ служитиме довго. Також довговічним буде шлюб, якщо зіграти у цей день весілля.
Детальніше читайте у статті «ФАКТІВ» «Різдво 2022: історія та традиції святкування, найкращі колядки, популярні обряди та заборони свята».
6085Читайте нас у Facebook