Глава White Rock Management Сергій Тронь виступає за декарбонізацію криптоіндустрії
Компанія White Rock Management, що належить Сергію Тронь, який повідомив раніше про створення в США умов для розвитку DeFi-проєктів, приєдналася до угоди Crypto Climate Accord, яка передбачає екологічний та безпечний майнінг криптовалют. Про це Сергій Тронь написав у своєму блозі на сайті Medium.
Підприємець нагадав, що мета ініціативи Crypto Climate Accord, до якої долучилося вже 250 компаній, що працюють у сфері криптовалют, — до 2030 року досягти нульових нетто-викидів у криптоіндустрії. Для цього потрібно розробити відповідні стандарти та до 2030 року повністю перейти на роботу з відновлюваними джерелами енергії. На думку Сергія Троня, вибір енергії для майнінгу — «чистий» чи «брудний» — відповідальність самих криптоінвесторів, оскільки проконтролювати процес її використання практично неможливо.
«Щоб уникнути шкоди для екології, майнери використовують надлишки енергії, які не задіяні в енергосистемі: або „зелену“ енергію, або продукти переробки корисних копалин. За різними даними, частка відновлюваних джерел енергії при майнінгу біткоїну становить від 39% до 74%. Простіше кажучи — будь-яка людина з комп'ютером може „добувати“ біткоін. І простежити, які джерела енергії він використовує досить складно», — написав Сергій Тронь.
Інвестор зазначив, що майнінг стимулює розвиток «зеленої» енергетики та виступає значним драйвером розвитку економіки загалом: він забезпечує запуск нових потужностей ВДЕ, а отже, створення робочих місць та податкові виплати. Майнери сприяють розвитку конкуренції в енергетичному секторі та впровадженню нових технологій. Відповідно, видобуток криптовалюти соціально відповідальними інвесторами стає точкою зростання, що позитивно впливає на розвиток суміжних галузей.
В якості прикладу Сергій Тронь назвав Китай, у якому донедавна добувалася більше половини обсягів світової криптовалюти, і де після введення заборони на майнінг та відходу з країни майнерів великі обсяги енергії виявилися незатребуваними. Є й протилежні приклади: у Коста-Ріці ресурс, який виробляла місцева гідроелектростанція, виявився не потрібним країні. І тоді керівник станції звернувся до криптоінвесторів, які забезпечили достатній рівень споживання для відновлення станції.
На думку Сергія Тронь, відповідальні майнери передбачають і прискорюють процес декарбонізації та переходу на безпечні для довкілля джерела енергії.
«Сьогодні криптоінвестори активно обговорюють перехід на інший метод видобування криптовалют. Замість енерговитратного методу на основі алгоритму консенсусу Proof-of-Work (доказ виконання роботи) — майнінг методом Proof-of-Stake (доказ частки володіння). Це дозволить знизити вуглецевий слід верифікації криптотранзакцій та, відповідно, витрати енергії. Вже цього року одна з криптовалют планує перехід на другий метод. Якщо цей процес виявиться успішним, то й інші майнери зможуть перейти на Proof-of-Stake», — упевнений Сергій Тронь.
За його словами, компанія White Rock Management стала одним із піонерів «чистого майнінгу». Наприклад, дата-центр WRM на півночі Швеції працює за рахунок відновлюваних джерел енергії, що поставляється вітрогенераторами та гідроелектростанціями. Офіс White Rock Management з видобутку криптовалют у США знаходиться в Техасі, де майнінгові ферми використовують електроенергію, що виробляється при спалюванні факельного газу.
«Тому підтримка ініціативи з декарбонізації криптоіндустрії — наша принципова позиція. Переконаний, що майнери, як і інші інвестори, мають підтримувати екологічно відповідальний підхід. Бачу тенденцію, що дедалі більше криптоінвесторів приєднується до екологічної ініціативи. Вважаю, що наше спільне завдання — діяти відповідально та зберегти планету для дітей та онуків. Використання відновлюваних енергетичних ресурсів — найочевидніший шлях до досягнення цієї мети», — підсумував Сергій Тронь.
249Читайте нас у Facebook