«Побачивши мої підсніжники з мила у сезон цвітіння, люди приймають їх за живі квіти», — майстриня Наталія Кириленко
Наближається День святого Валентина. А це значить — час продумати подарунки. Подарунок — це річ, яка має радувати. Отож, важливо, щоб він був незвичайним.
Нині дуже популярні букети з мила. «ФАКТИ» поспілкувалися з майстринею Наталією Кириленко із Макарова на Київщині, яка створює мильні квіти — і на перший погляд їх важко відрізнити від справжніх.
«Аромат у кожної квітки ідентичний натуральному»
- Був випадок, коли, жінка отримавши мій мильний букет тюльпанів, не розпаковуючи його, поставила у воду, — розповідає Наталія Кириленко. — А вперше побачивши мої підсніжники з мила у сезон цвітіння, люди приймають їх за живі квіти.
— Скільки часу йде на створення такої краси?
- Все залежить від розміру букету. Я заливаю квіточки з мила у спеціальні форми, та лише наступного дня збираю їх у композиції.
— Що найважче у роботі?
- Важливо, щоб квіти не виглядали, як пластикові, щоб були без блиску. Філігранна робота — досягти ефекту натуральності. Навіть аромат у кожної квітки ідентичний натуральному. Квіти я створюю з готової мильної основи. Вона дуже якісна, гарно пом'якшує шкіру.
— Які інструменти використовуєте?
— Основне — форми. Для розтоплення мила використовую багато силіконових стаканів, також потрібні різні мішалки, спеціальні піпетки застосовую для заливки дрібних фрагментів.
«Мильні букети використовують і як інтер’єрні композиції»
— Як правильно зберігати букети з мила?
- Мильні букети не втратять краси протягом трьох років і навіть довше, якщо їх берегти від прямого сонячного проміння та вологи. Помітивши на квітах з мила трохи пилу, очистіть за допомогою фена струменем холодного повітря.
— Мабуть, мильними букетами можна гарно декорувати ванну кімнату?
- Дійсно, їх використовують і як інтер’єрні композиції, проте ванна кімната найменш для цього підходить. Там волого, а букети з мила цього не люблять. Можна підібрати квіти під колір інтер'єру. Зазвичай букети з мила якийсь час використовують як декор, а потім — за призначенням. Звісно, не всі квіти зручні для миття рук. Але тюльпани для цього підходять на сто відсотків.
— У чому знаходите зазвичай натхнення?
- На створення букетів мене надихає сама природа. Взимку вже чекаєш весни, так і з'являються підсніжники, тюльпани. А от влітку, коли навколо стільки різноманітних барв, люблю створювати букети з польових квітів. Природа сама підказує, коли і який букет зробити.
— Які квіти мрієте створити у майбутньому?
- Магнолії, орхідеї та жоржини.
Нагадаємо інтерв’ю майстрині Анастасії Паншиної: «Мені кажуть, що мої ажурні скатертини нагадують морозні візерунки на вікнах».
Фото з альбому Наталії Кириленко
3916Читайте нас у Facebook